Ondřej Šarša , foto: Roman Dušek | 03.09.2019

Chomutov zvítězil na závěr Poháru Českého florbalu nad Florbalem Chodov

C H O M U T O V - V úterý 3. září se odehrálo poslední utkání vrcholové části Poháru Českého florbalu. Florbalisté Chomutova vyzvali pražský tým Florbal Chodov, který přivezl na sever Čech výrazně omlazený kádr. Brankové manko z první třetiny dohnali svěřenci Martina Bociana až ve třetí třetině. O vítězství muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byl šťastnější chomutovský tým. I tak pro Chomutov letošní cesta pohárem končí.
POHV, úterý 3.9.2019, 18:00
-
Florbal Chodov
9:8p (3:6, 3:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Holovej (Bernas), 19. Novotný (Melíšek), 20. Pastor (Štěrba), 30. Halej (Šarša), 31. Šafařovský (Melíšek), 33. Melíšek, 49. Kellermann (Halej), 56. Novotný (Stibor), 62. Šarša (Halej) - 1. Řezáč (Eremiáš), 10. Lebeda (Maxa D.), 11. Řezáč (Eremiáš), 13. Koklar (Duda), 16. Eremiáš (Vošta), 17. Majer, 23. Vošta (Maxa D.), 39. Maxa S. (Majer).
Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 49:37. Průběh utkání: .
Florbal Chomutov: Štěpánek - Šarša "C", Kellermann, Novotný, Grener, Hlaváček, Kellermann D., Müller, Štěrba, Pastor, Halej, Šafařovský, Stibor, Melíšek, Holovej, Bernas, Kučera
Florbal Chodov: Hartman (od 30. Pergler) - Maxa D. "C" , Netrefa, Lebeda, Vošta, Duda, Koklar, Slunečko, Řezáč, Brhlík, Maxa S., Weigner, Eremiáš, Majer, Bečka, Strnad

Ohlasy k utkání

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Víme, že soupeř přivezl mladou sestavu, přesto to byl velmi kvalitní zápas. Nevyšla nám první třetina, už ani nevím, kolikátý zápas jsme otáčeli. Morálně i herně výborná zkouška před startem ligy. Díky soupeři i divákům."

Komentář Davida Podhráského (Florbal Chodov): "Výsledek asi nakonec spravedlivý. Měli jsme skvělý vstup, ale postupně jsme se často dostávali pod tak a nebyli schopni dohrát brejky. Nicméně výsledek dnes nebyl klíčový. Důležité bylo, že naši mladí hráči dokázali hrát s prvoligovým soupeřem a zároveň si ověřili, že je ještě hodně míst, kde musí přitlačit. Děkujeme domácím za pěknou atmosféru a přeju hodně štěstí do ligy.