Chomutov nad barážovým soupeřem vyhrát nedokázal. Prohrál těsně 5:6

C H O M U T O V - V sobotu 9.9. do první třetiny vstoupil aktivněji domácí tým, který se během první minuty ujal vedení. Pelhřimov svou chybu v obraně rychle napravil, když v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Do druhé třetiny vstoupil brankou Pelhřimov. Nad Chomutovem se začala stahovat mračna, ale záhy padly hned dvě branky po sobě na konci 2. třetiny, což Chomutov vystřelilo do vedení 3:2. Ve třetí třetině se týmy dlouho přetahovaly o vedení. Za stavu 5:5 se šlo do posledních čtyř minut utkání, ze kterých vytěžil Pelhřimov vítěznou branku na stav 6:5. Chomutov tak první zápas prohrál poměrem 6:5.
1.kolo, sobota 9.9.2017, 17:00
-
Spartak Pelhřimov
5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 1. Linc (Pastor), 33. Chocholoušek (Štěrba), 36. Šarša, 52. Bejček (Štěrba), 57. Šarša (Fokt) - 10. Fučík (Blažek), 24. Blažek (Poduška), 44. Fučík (Blažek), 49. Blažek (Fučík), 51. Fučík (Poduška), 60. Lisa (Poduška).
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1.V oslabení: 0:0. Diváci: 192. Střely na branku: 30:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:5, 5:5, 6:5.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Pačmag, Kellermann, L. Fiala, Turek, Z. Hlaváček - Linc, Fokt, Pastor - Chocholoušek, Bejček, Štěrba - Trávníček, Kopp, Bendl
Spartak Pelhřimov: Venkrbec - Kocián, Švrkala, Blažek, Knězů, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Běhounek

Průběh zápasu 1. kola 1. ligy: Florbal Chomutov X Spartak Pelhřimov

První třetina: Vyrovnaný začátek ze strany obou týmů!

Chomutovští florbalisté vstoupili do zápasu s vervou. Během 1. minuty 1. třetiny se osvědčil brankou v čase 0:15 nováček v týmu, Petr Linc, když hezkou kombinační hrou přelstil s Petrem Pastorem obranu Pelhřimova. Do 10.minuty si oba týmy hlídaly všechny útočné akce soupeřů. Náskok Chomutova o jednu branku smazalo pelhřimovské duo Fučík-Blažek, když hráči vyrovnali na 1:1. Vyloučení domácího Zbyňka Hlaváčka ve 13. minutě ztížilo domácímu týmu hru, ale nevyvedlo ho to z míry. Klíčový okamžik 1. třetiny byla právě tato ubráněná přesilovka Pelhřimova. Do konce třetiny, v průběhu zbylých 7 minut se zápasové skóre nezměnilo.

Druhá třetina: Chomutov se dostal do vedení!

Malá chyba v obraně Chomutova na začátku druhé třetiny posunula Pelhřimov do jednobrankového vedení 2:1. Až do 14. minuty se zápas přeléval ze strany na stranu. I když byl florbal rychlý, ani jeden tým se nedokázal prosadit před soupeřovou brankou. Až na sklonku 14. minuty dokázal vyrovnat Marek Chocholoušek při asistenci Jakuba Štěrby. Vzápětí své kvality potvrdil Ondřej Šarša, kapitán týmu, s Petrem Pastorem, kteří posunuli Chomutov do vedení 3:2. Přesilová hra na sklonku 2. třetiny nepomohla Chomutovu k navýšení skóre.

Třetí třetina: Těsná prohra, Pelhřimov je vítěze

Pelhřimov měl výborný vstup do poslední třetiny, který završil jak jinak než brankou, která srovnal zápasové skóre na 3:3. Otěže třetí třetiny převzal Pelhřimov naplno, když během dvou minut dokázal Chomutovu dát dvě branky, jednu v přesilové hře při vyloučení Marka Pačmaga. Chomutov se ale nevzdal a během tří minut snížil gólový náskok na rozdíl jedné jediné branky – 5:4. Jeho touha zvítězit trvala i nadále. Domácí tým skvěle zvládl přesilovou hru a vyrovnal na stav 5:5. Z vyrovnání se Chomutov netěšil dlouho, protože v čase 59:10 Pelhřimov střelil šestý, vítězný gól.

Komentář trenéra Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dnes to ještě nebyl náš optimální výkon. Soupeř trestal některé naše chyby a díky tomu zvítězil. Věřím, že postupem času si budeme na podmínky nové soutěže lépe zvykat a do dalšího zápasu půjdeme o dnešní zkušenosti silnější. Blahopřeji soupeři a přeji klidnou cestu domů.“

Komentář trenéra Jana Knězů (Spartak Pelhřimov): „Po hrůzostrašném úvodu, kdy jsme v 15té vteřině inkasovali, jsme deset minut tahali za kratší konec. Poté jsme hru vyrovnali, i brankově a po zbytek zápasu jsme aktivní hrou dovedli utkání do vítězného konce. Děkuje hráčům obou týmů i divákům.“