příp., neděle 22.8.2010, 15:00
-
SK 1.FBC Polička
10:2 (1:2, 3:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 13. Bendl, 21. Havel (Silovský), 23. Borovička, 25. Fokt, 45. Nový, 46. Kämpf, 50. Borovička (Pačmag), 55. Bendl (Fokt), 56. Maštalířský (Morava), 58. Bendl (Fokt).
Rozhodčí: Bartocha. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11. Střely na branku: Chomutov: 25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 10:2.
Florbal Chomutov: Vlček - Pačmag, Holý, T.Prášil, Maštalířský, Silovský - Kämpf, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C) - Havel, Šveiger

K přípravnému utkání tentokrát přijel netradiční soupeř. Celek SK 1.FBC Polička, hrající Pardubickou ligu mužů. Opět se hrálo na 3x 20 minut hrubého času.

Úvodní nepřinesla příliš urovnanou hru, utkání se přelévalo nahoru a dolů a oba týmy se předáněly v počtu vytvořených chyb. Ve 13. minutě otevřel skóre Michal Bendl a domácí vedli 1:0. Ve zbytku první části ale dalšími nepřesnostmi v samém počátku svých akcí dovolili soupeři výsledek otočit na 1:2.

Až přestávka vnesla do hry částečné uklidnění a do rozehrávky větší kvalitu. Také díky tomu jsme v rozmezí 21. až 25. minuty výsledek třemi brankami otočili na 4:2. Ve třetí dvacetiminutovce skóre dále narůstalo a zastavilo se na konečném výsledku 10:2.

Zápas byl poslední přípravou před prvním kolem Poháru České florbalové unie, který FbC 98 Chomutov pořádá již příští víkend na svém domácím hřišti.

Martin Bocian (trenér Chomutova): „První třetina byla z naší strany hodně zbrklá. Snažíme se vstřebat trochu nový styl rozehrávky, což s sebou přináší v úvodu drobné komplikace a bude ještě chvíli trvat, než si ve všech lajnách na novinky zvykneme. Do startu ligy zbývá ještě měsíc, během kterého nám nezbývá, než se snažit co nejvíce nedostatků vypilovat. Na první utkání budeme připraveni.“