Redakce | 14.08.2010

V play off pokořena také Ostrava, turnajovou stopku vystavili Chomutovu až Finové

C H O M U T O V - Chomutovští florbalisté na turnaji Czech Open zvítězili ve své základní skupině bez ztráty kytičky a z 1.místa byli nasazeni přímo do 1/32 finále. V něm pokořili druholigové hráče z Ostravy, aby následně jejich cesta turnajem skončila na hokejkách finských hráčů FB Topgrandma. Celkem odehráli na turnaji hráči FbC 98 Chomutov 5 zápasů s bilancí 4 výhry a jedna porážka v tomto rozhodujícím utkání. Oproti loňskému ročníku si Severočeši polepšili o dvě kola, v celkovém hodnocení téměř o 50.míst
CO, sobota 14.8.2010,
-
1.MVIL Ostrava WOOW
3:1 (1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. T.Prášil (Fokt), 16. Bendl (Kämpf), 30. Borovička (Nový).
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Florbal Chomutov: Vlček - Pačmag, Kämpf, T.Prášil, Maštalířský - Havel, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C) - F.Prášil, Tattermusch, Dudek

Poté, co florbalisté FbC 98 Chomutov prošli základní skupinou bez ztráty bodu, byli nasazeni přímo do 1/32 finále. Měli tedy k dispozici celý volný den a pouze čekali na soupeře, kterého jim přiřknou boje v předkolech play off. Nakonec z nich vyšel nejlépe celek 1.MVIL Ostrava, hrající 2.ligu mužů na severní Moravě.

Zápas byl velmi kvalitní, důrazný a rychlý. Jako první šli v závěru prvního poločasu do vedení chomutovští, když se přesně mířenou dalekonosnou střelou prosadil teprve sedmnáctiletý Tomáš Prášil - 1:0. Hned po přestávce pojistil naše vedení dorážkou Michal Bendl, což byla nejlepší možná odpověď na předchozí vzrůstající tlak soupeře. O tři minuty později vsítili Ostravští kontaktní branku a schylovalo se k velkému dramatu. V závěrečných minutách jsme navíc hráli dvakrát ve čtyřech. Tyto krizové momenty jsme však přestáli a půl minuty před koncem pojistil naše vítězství do prázdné branky Marek Borovička - 3:1.

Vítězství 3:1 znamenalo další postup do vyřazovacích bojů. V 1/16 finále nás měl později čekat soupeř z Finska.