24.kolo, sobota 24.4.2010,
-
1.FBK Campus Jablonec nad Nisou
6:5 (1:0, 3:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 14. Havel (Boháček), 16. Boháček (Bendl), 25. Borovička, 27. Morava (Bendl), 40. Nový (Morava), 42. Nový (Borovička).
Rozhodčí: Andrea, Urik. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 21:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 6:4, 6:5.
Florbal Chomutov: Vlček - Zattovič, Kämpf, Machovec, Maštalířský, Holý, Novotný - Havel, Boháček, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C)

V sobotu 24.dubna se konal poslední turnaj 3.ligy mužů v letošním soutěžním ročníku. Dějištěm byla sportovní hala Spořice a na chomutovské hráče čekal tvrdý oříšek - potvrdit postupové ambice a neporazitelnost proti dvěma silným soupeřům.

V prvním utkání proti Jablonci B šlo o hodně. Vítězství o tři a více gólů by nás posunulo rovnou do druhé ligy, bez ohledu na další výsledek. Hosté nastoupili ve velkém stylu a dlouho nás nutili k chybám. Ty ale nedokázali potrestat, naopak postupem času se hra vyrovnávala a byli jsme to my, kdo se ujal vedení. Ve 14. minutě se prosadil Martin Havel. Druhá část byla z naší strany mnohem lepší a přestože soupeř stále hrozil, dokázali jsme navýšit brankový rozdíl až na 4:1, trefili se Jan Boháček, Marek Borovička a Martin Morava. Poslední část přinesla velké drama. Jablonečtí hráči nejprve dokázali dotáhnout na nerozhodný stav 4:4, abychom tři minuty před koncem díky dvěma zásahům kapitána Filipa Nového získali zpět vedení 6:4. Ani to však nebyl konec, o chvíli později bylo sníženo na 6:5. Tento stav jsme s vypětím všech sil udrželi až do závěrečné sirény a půl úspěchu tak měli v kapse!