16.kolo, neděle 4.4.2010, 15:20
-
FBC Česká Lípa B
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Bendl (Havel), 19. Havel (Bendl), 20. Fokt (Novotný), 28. Novotný (Havel), 36. Nový, 42. Nový (Borovička), 45. Bendl (Havel).
Rozhodčí: Švec, Rubáš. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 12. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 7:4.
Florbal Chomutov: Vlček - Novotný, Holý, Maštalířský, Kämpf, Štípek - Havel, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C)

Ve druhém střetnutí nás čekalo mužstvo FBC Česká Lípa B, v jejíž řadách jsme identifikovali několik i hráče s extraligovými zkušenostmi. Předpoklady o pěkné podívané se potvrdily a zápas měl opravu vysoké tempo. V 10. minutě jsme šli do vedení brankou Michala Bendla, ovšem přesně dvě minuty poté využili hráči soupeře nepřesnosti v rozehrávce a vyrovnali. V úvodu druhé části se rozvlnila síťka v brance České Lípy hned dvakrát během jediné minuty, když se prosadili další dva členové první formace Martin Havel a Daniel Fokt. Nesrazil nás ani gól obdržený v oslabení. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval Tomáš Novotný a už ve třetí třetině přidal kapitán Filip Nový pátý zásah - 5:2. Hráči v bílo-žlutých dresech se poté nadechli k náporu a snížili až na 5:4, ale díky druhým gólům Filipa Nového a půl minuty před koncem také Michala Bendla jsme získali zpět uklidňující náskok a celkově jsme slavili vítězství 7:4.

Druhá liga na dosah ruky...

"A" mužstvo dalšími dvěma výhrami rozšířilo sérii neporaztelnosti již na 14 zápasů, což je nový klubový rekord. Dosud platila za nejdelší série ze sezóny 2003/2004, kdy muži v Severozápadním přeboru neprohráli třináctkrát v řadě.

Nyní už je čeká pouze poslední turnaj, který se uskuteční 24.dubna ve Spořicích a chomutovskými soupeři budou Liberec a Jablonec nad Nisou. Existuje několik možných cest do 2.ligy. Chomutov chce zvolit tu nejjistější, která spočívá v zisku dalších dvou skalpů dohrání letošní sezóny bez ztráty bodu! Zda se to podaří se zatím musíme nechat překvapit. Jisté však je, že FbC 98 Chomutov je velmi blízko svému historickému úspěchu...