20.kolo, neděle 16.4.2000,
FBC SVČ Vipers Most
-
5:8
Branky a nahrávky: Penk 3 (Slabihoud 2, Giptner), Slabihoud 2 (Penk, Hruška), Hruška (Kvapil), Suchopárek (Hromádka), Hromádka (Hruška).

Do druhého zápasu jsme vstupovali s vědomím, že po prohře mosteckých Vipers máme již čtvrtou příčku jistou. Jenže proč bychom se nemohli pokusit o první dubl v soutěži. Na soupeře jsme přímo vlítli a po 15-ti minutách byl stav 4 : 0 po brankách Penka 2x, Hrušky a Slabihouda. Jenže potom jsme nějak usnuli na vavřínech a konečný stav prvního poločasu zněl 4 : 3. O přestávce jsme si museli opět podebatovat jak máme vůbec hrát a hlavně kdo s kým, protože nadměrnou únavou již někteří jedinci to nebyli s to pochopit. V páté minutě zvýšil Penkič po dorážce trestného úderu na 5 : 3, ale vzápětí mostečtí snížili na rozdíl jedné branky. Pak jsme mosteckou obranu bombardovali několika breaky po kterých jsme zvýšili na 7 : 4. O branky se podělili Miloš Suchopárek a Milan Hromádka. Osm minut před koncem mostečtí opět vsítili, ale to bylo z jejich strany vše. Poslední branku zápasu, turnaje a celé soutěže vstřelil kapitán FbC 98 Tomáš Slabihoud po chytré zpětné nahrávce od Honzy Hrušky. Konečný stav byl 8 : 5. Sice jsme s předvedenou hrou a náladou na lavičce nebyli příliš spokojeni, ale dvě výhry jsme v jednom turnaji ještě neuhráli.