-
FBC Dromedár Děčín
4:2
Branky a nahrávky: Penk 2 (Balík, Málek), Balík (Farkaš), Hruška (-).

V prvním zápase jsme nastoupili proti děčínským Dromedárům, kteří nás dvakrát porazili o branku a jednou jsme s nimi remizovali. Chtěli jsme tuto vyloženě špatnou šňůru překazit a konečně bývalého leadra soutěže porazit. Prvních deset minut prvního poločasu jsme soupeře k ničemu většímu nepustili a sami jsme aktivně atakovali, ale na konci 14 minuty jsme po tečované střele dostali branku. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že zápas otočíme. Po čtyřech minutách, při naší přesilovce, zakončil breakovou akci předseda klubu Petr Balík z nahrávky Farkiho a srovnal na 1 : 1. Bohužel po dalších třech minutách vystřelil děčínský útočník zpoza obránce a prostřelil našeho golmana. Deset minut před koncem jsme si vzali time-out a pokusili jsme změnit složení útočných formací. Sice nás soupeř ihned zatlačil do těžké defenzívy, ale ubránili jsme se. Tři a půl minuty před koncem zápasu byl u naší branky sražen Honza Hruška, ale potom co na něj nebyl pískán faul se zvedl a zdravě naštván obral soupeře o míček. Obešel další dva hráče a brankáři nedal šanci. Samou radostí povalil mantinely a pláceje na břiše rukama o zem vypadal jak přejetá žába. Bylo srovnáno na 2 : 2. V momentě kdy už se zdálo, že se nám nepodaří děčínské porazit se Penkič trefil a zvýšil na 3 : 2. Do konce zápasu zbývalo 1:25 min.. V ten moment jsme si řekli, že to zabetonujeme a nepustíme soupeře na dostřel. V 39 minutě se nám naskytla další přesilová hra a tu po sedmi sekundách nekompromisně ukončil Penkič. Podařilo se nám porazit Dromedáry 4 : 2 a získat jejich první skalp.