-
FBK Maják Kladno
4:9
Branky a nahrávky: Hruška 3 (Dorňák, Penk, Slabihoud), Slabihoud (Hromádka).

V neděli 8. dubna jsme vyrazili opět do Kladna, kde se konal poslední turnaj této sezóny. Bez nemocného čoboláka Krause jsme chtěli naše soupeře potrápit a důstojně zakončit sezónu, která se nám docela vyvedla. Dokonce jsme mohli myslet i na postup do vyšší soutěže, ale díky hráčům JPK, kteří přestali jezdit na turnaje byla naše šance jen mizivá. Proto se v tabulce a jiných statistikách zatím u jejich výsledků objevují kontumace, ale s největší pravděpodobností budou ze soutěže vyloučeni a tím jejich zápasy anulovány. Co to znamená pro nás. Minimálně ztráta šesti bodů a pocit, že týmy které na to nemají finance nebo hráče by měli zůstat ve svých tělocvičnách. Náš první zápas byl proti kladenským Majákům. Ve značně nervosním zápase jsme tahali po celou dobu za kratší konec. Sice po brance Hrušky ze 40 sekundy jsme vedli, ale potom nás soupeř začal atakovat již při rozehrávce a trestal naše chyby v obraně. Poločasový stav byl dva ku pěti v náš neprospěch. Po přestávce jsme hru trochu vyrovnali, ale brankový příděl do naší svatyně pořád narůstal. V jedenácté minutě druhé půle při faulu na našeho hráče Petra Penka, ho sekl po odpískání atakující hráč s číslem sedm do stehna. Následovala honička po tělocvičně a jen zásluhou Jirky Giptnera, který Penkiče zadržel, byl tento hajzlík ušetřen veřejného výprasku. Oba byli odměněni pětiminutovým trestem. Nesportovní chování takovýchto hráčů nás znechucuje. Nevybouřené poďobané uhrovité cucáky, kteří si chtějí zvýšit sebevědomí unfér zákroky, by měli všichni odsoudit a ne je plácat po ramennou.To není otázka jen floorballu, ale i ostatních sportů. Zápas jsme prohráli 9 : 4.