15.kolo, neděle 4.3.2001,
-
FBC Potápěči Kladno
6:5
Branky a nahrávky: Slabihoud 2 (Tlustý 2), Hruška 2 (Zbránek, -), Málek (Suchopárek), Giptner (-).

První březnovou neděli jsme pořádali další turnaj 2. Severozápadní ligy. Byl již osmý. Turnaj se odehrával v městské sportovní hale. Hned po ránu nás zaskočil nebývalý příval sněhu, který znepříjemnil cestu na turnaj několika mužstvům. Nejhůře dopadli hráči JPK Ústí nad Labem, kterým nedorazilo na první zápas druhé auto spoluhráčů. Zápas se tedy neodehrál a zřejmě bude kontumován ve prospěch litvínovských Bivojů.

Hráči FbC 98 chtěli na domácí palubovce podat co nejlepší výkony, leč nedostavením se doposud nejlepšího hráče Petra Penka, byli trochu oslabeni. K prvnímu zápasu jsme nastupovali proti kladenským Potápěčům. Tento mladý ambiciózní chlapecký soubor nám prozatím dělal velké problémy. Na porážku a plichtu jsme chtěli zapomenout a před domácími fandy je porazit. Prioritou bylo udržet mladíka s číslem 14 (Leiptner) daleko od naší branky, ale po ukončení zápasu jsme museli konstatovat, že se to vůbec nepodařilo. Z pěti branek soupeře vstřelil čtyři a na jednu nahrál. Vyrovnanou první půli jsme vyhráli 3:2 (Slabihoud, Málek, Slabihoud), kdy jsme dvakrát prohrávali, ale nakonec jsme využili dvě přesilovky (doposud nevídaná věc). Hned v první minutě druhé půle vyhodil nešťastně míček soupeřův brankář na dobře postaveného Jiříka z Giptnerů a ten ho se štěstím podstřelil. Dvoubrankové vedení jsme udrželi jen chvíli, kdy již zmiňovaný Leiptner vsítil. V páté minutě to bylo opět o dvě branky. Po nahrávce od brankáře Vráti Zbránka zavěsil Honza Hruška. V sedmnácté minutě jsme měli výhodu trestného nájezdu a opět Honza Hruška nekompromisně dal branku. Už jsme se viděli jako vítězové zápasu, ale opět jsme usnuli na vavřínech. Dvěmi brankami v poslední minutě se pokusil soupeř zápas zdramatizovat, ale nakonec se mu to nepodařilo. O výhru jsme nepřišli a konečně běhavé potápníky porazili. Konečný stav byl 6:5.