8.kolo, neděle 3.12.2000,
FBC Potápěči Kladno
-
4:4
Branky a nahrávky: Suchopárek 2 (Málek, Tlustý), Hruška (Málek), Tlustý (Suchopárek).
Florbal Chomutov: Mokriš - Slabihoud, Tlustý, Zbránek, Málek - Penk, Hruška, Suchopárek, Giptner

Na další zápas jsme se těšili daleko víc. Potápěči z Kladna nám v prvním kole uštědřili porážku 5 : 1 a tak jsme ji měli co oplácet. První branku vstřelil Midloch a dařilo se nám držet běhavé soupeře od naší branky. V devatenácté minutě se jim podařilo vyrovnat, ale za padesát vteřin Midloch opět zvýšil na 2 : 1. Tento stav vydržel až do poločasu. Po změně stran se vývoj zápasu trochu otočil. Dostali jsme dvě rychlé laciné branky a rázem prohrávali 2 : 3. Jablkoňovi se podařilo po pěkné střele ve 24 minutě vyrovnat a v přesilové hře, hrané za dalších pět minut, vstřelil branku Buřt. Už jsme si mysleli, že zápas dohrajeme bez věších problémů, ale rozhodčí nás, dvěma vyloučeními, poslali na čtyři minuty do třech. Toto oslabení jsme uhráli dobře a soupeře k vážné akci nepustili. Do konce zápasu zbývalo 15 vteřin a poslední hráč z trestné lavice vběhl do hřiště. Soupeři odvolali brankáře a po závaru poblíž naší branky se jim podařilo, neskutečných osm vteřin před koncem, vyrovnat. Zklamání na naší lavičce bylo veliké, ale proti technicky hrajícím mladíkům byla asi remíza spravedlivá. Konečný výsledek tedy zní 4 : 4.