5.kolo, neděle 12.11.2000,
-
FBK Maják Kladno
7:6
Branky a nahrávky: Giptner 2 (Slabihoud, Hruška), Penk 2 (Giptner 2), Hromádka 2 (Zbránek, Penk), Suchopárek (Hruška).
Florbal Chomutov: Mokriš - Slabihoud, Tlustý, Hromádka, Málek - Penk, Suchopárek, Zbránek, Giptner, Hruška

V neděli 12.11.2000 jsme se naložili do našich přibližovadel a vyrazili směrem ke Kladnu. Po dobře odehraném turnaji v Mostě jsme chtěli potvrdit naše kvality i zde. První soupeř byl skoro na domácí palubovce. Byl jím Maják Kladno ´B´. Nezadržitelným nástupem Jirky Gípy Giptnera, který v zápase nasbíral 4 body ( 2 branky a 2 asistence ), jsme soupeře zaskočili. Stav po prvních 20-ti minutách byl 5 : 1 a vypadalo to na pěkný výprask domácích nováčků. Jenže po přestávce hrál soupeř úplně jiný florbal než předtím. Svým důrazem nutili naše zadáky k chybám a pozvolna se začali na naše vedení dotahovat. Rozhodla branka Milana Hromádky, který zvyšoval na 7 : 3. V posledních čtyřech minutách nám dali tři branky a stáhli na rozdíl jediné. Vedení jsme však uhájili a vyhráli, sice se štěstím, 7 : 6. Několikrát nás úžasně podržel brankář Radomil Mokriš.