13.kolo, sobota 26.1.2002,
-
EKS Plzeň
4:4
Branky a nahrávky: Novotný 2 (Suchopárek 2), Suchopárek (-), Vinter (Slabihoud).
Florbal Chomutov: Mokriš, Zbránek – Slabihoud, Tlustý, Vinter, Málek – Brouček, Suchopárek, Pelc, Hruška, Livora, Novotný a Dorňák

Další turnaj na který jsme vyráželi s tím, že se bude opět opakovat vánoční nadílka. Za soupeře nám los vybral EKS Plzeň ( dosud vedoucí tým ) a ústecké Béčko. První zápas byl od začátku vyrovnaný. Věděli jsme, jak soupeř hraje, a tak jsme tomu podřídili taktiku. Branku jsme však obdrželi hned ve druhé minutě. Srovnat se nám povedlo hned vzápětí, kdy po akci Midlocha zakončil Doktor. Soupeř však stačil zvýšit na 2 : 1. Po přestávce byla hra podobná. Plzenští nám utekli na 3 : 1, ale Doktor snižoval na rozdíl jedné branky. V osmé minutě jsme dostali znovu branku a rozdíl byl zase o dvě branky. Na začátku patnácté minuty po samostatné akci, kdy oběhl celou branku a nebyl nikým atakován, zkušeně zavěsil Midloch. Tento hrající nestor chomutovského klubu hrál opravdu životní zápas ( pro fanynky - již je zadán ). Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná a na soupeři, který měl málo hráčů, byla již znát únava. Na druhou stranu jsme také nevypadali nejlépe. Na stavu se nic neměnilo a dvě minuty před koncem, kdy jsme si vzali oddechový čas, byl stav 3 : 4. Na poslední minuty jsme nasadili elitní komando, které hráčům soupeře nedalo prostor pro klidné dohrání zápasu. V posledních vteřinách zápasu, kdy jsme již hráli přesilovku a power play zároveň, vystřelil Slabák a po tečích před brankou, kde změnil dráhu míčku i Poštulka si dal vlastní branku plzeňský hráč. Vyrovnávací branka padla 4 vteřiny před koncem zápasu. Hektický závěr nám přinesl, z tohoto zápasu, nečekaný bod.