15.kolo, neděle 16.3.2003,
Flegmo Vilémov u Šluknova
-
2:6
Branky a nahrávky: Pelc 2 (Moule, Borovička), Horkulič 2 (Slabihoud 2), Dorňák (Penk), Slabihoud (Borovička).
Florbal Chomutov: Kalous, Mokriš - Slabihoud, Vinter, Ledvinka, Tlustý, Moule - Pelc, Dorňák, Penk, Suchopárek, Horkulič, Hromádka a Borovička

V neděli 16. března jsme uspořádali náš druhý turnaj severozápadního přeboru - SEVER v chomutovské městské sportovní hale. V brance nám poprvé chyběl lyžující Cedník, a tak na jeho místo zaskočil, letos v juniorech hrající, Honza Kalous. Tento nadějný junior nám předvedl, že jeho nominace na ligové zápasy nemusí býti poslední. Oslabeni jsme byli i o Honzu Hrušku, který se zotavuje z poranění kotníku. Angažovali jsme ho na lavičku do pozice HLÁSNÝ TROUBA, efektivně dirigoval střídající proces znavených sportovníků. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti hráčům z Vilémova u Šluknova, tedy proti hráčům kdesi od Baltu. Po vyrovnané první třetině, která skončila nerozhodně 0 : 0, se v druhé části již skóre začalo hýbat. Nejdříve v sedmé minutě jsme po fatální chybě v obraně dostali branku, ale v polovině třinácté minuty jsme srovnali Pickovo brankou po nahrávce debutanta Pavla Mouleho. Vyrovnáno však zůstalo pouze 9 vteřin. Střelu téměř od půlky hřiště chtěl mladý chytající nadějný junior Honza efektně vyhlavičkovat, ale zůstalo jen u toho chtěl. Smrtící úder jsme si připravili do posledních dvaceti vteřin druhé třetiny. Nejdříve srovnal Horkul ( 14:41 ) a v čase 14:59 backhandovou střelou našeho napravo hrajícího leváka Jardy Dorta Dorňáka jsme otočili skóre na 3 : 2 pro naše barvy. Díky neustálému pohybu mladých juniorů jsme soupeře uštvali a ten ve třetí části již připomínal želvího samce po páření. Postupně jsme přidali další tři branky - Horkul, Slabák (přesilovka), Picka. a zaslouženě zvítězili 6 : 2. Dobře poskládaná sestava se nám vyplatila a mladý gólman neměl tolik práce.