13.kolo, neděle 2.3.2003,
FBC TBC Ústí nad Labem
-
4:6
Branky a nahrávky: Horkulič 2 (Dorňák, Hajný), Pelc 2 (-, Slabihoud), V. Hajný (Slabihoud), Borovička (Pelc).
Florbal Chomutov: Krýdl - Slabihoud, Vinter, Ledvinka, Tlustý - Pelc, Dorňák, Hajný V., Suchopárek, Horkulič a Borovička

Snad naposledy jsme první březnovou neděli zavítali do ústecké haly UJEP. Hned v prvním zápase jsme narazili na TBC 68. Ti nás na domácí palubovce porazili 7 : 4, a tak jsme jim to chtěli vrátit. Sice jim chyběl nejaktivnější hráč předešlého zápasu, ale ani náš celek nebyl kompletní. Vyrazili jsme na ně jen se dvěmi pětkami a to ještě pět minut do začátku zápasu Dort nevěděl jestli bude hrát. Tento roztržitý střízlík si při balení výstroje ( hokejka, triko a ponožky ) zapomněl zabalit svoji sportovní vycházkovou obuv. Naštěstí jeden z juniorů ( V.H. ), které vozíme pro případ, že by nám došly síly, měl s sebou docela pěkné botky a nešťastnému sklerotickému Yardovi je zapůjčil. Ten pak s úsměvem na tváři vyrazil na palubovku. Zápas začal velice kuriózně. V čase 9,9 s jsme prohrávali 1 : 0. Nahození míčku před branku sice Cedník kontroloval, ale k našemu velkému úžasu ho nezachytil a ten mu pak mezi nohami doputoval do branky. Vytvořil tím klubový rekord v kategorii nejrychleji obdržená branka. Ve třetí minutě po krásné střele vyrovnal Hajnej. Ve čtvrté minutě jsme opět prohrávali, když jsme dostali branku z trestného úderu. Naštěstí po několika vteřinách vyrovnal Horkul. V šesté minutě se opět dostali do vedení ústečáci po stejně zahraném trestném úderu. Hra nebyla opět tak čistá jak by se mělo asi hrát a proto se začali plnit i trestné lavice. Ve druhé třetině si vybral slabou chvilku brankář soupeře a nechal se překonat Pickou, který rozehrával aut z brankové čáry. Během této třetiny navštívili trestnou lavici tři naši chasníci ( Poštul, Ledvis, Midloch ) většinou za oplácení nebo za fauly vyplývající z tvrdé hry. Na tu jsme museli přistoupit i my, protože soupeř se rekrutoval většinou z řad hokejistů. V jedenácté minutě třetí části jsme v přesilovce 5 na 3 dali branku a dostali se poprvé do vedení. Vsítil Picka. Neradovali jsme se však dlouho. Po faulu u hrazení na Slabáka, který opět nebyl posouzen faulem se dostali před branku dva soupeřovi hráči a vyrovnali na 4 : 4. Vzali jsme si TIME a doufali, že tam ještě něco dotlačíme. Minutu deset před koncem zápasu se to povedlo Borymu, kterému perfektně nahrál Picka. Rozhozený soupeř se hrnul do útoku a v čase 14:27 korunoval po podobném breaku naši výhru Horkul po nahrávce Hajnýho. Zdrcujícím závěrem jsme oplatili ústeckým prohru z domácí palubovky. Vyhráli jsme 6 : 4. Musíme pochválit naše juniory, kteří vsítili všechny branky.