8.kolo, neděle 23.11.2003,
Mocní Tuleni Podbořany
-
4:6
Branky a nahrávky: Mikovec 2 (Penk, -), Šamaj (V.Hajný), Hruška (Penk), V.Hajný (Vinter), Borovička (Penk).
Florbal Chomutov: Navara - Slabihoud - Vinter - Pieter - Šamaj - Hromádka - Penk - Borovička - Hruška - Mikovec - Pelc - Hajný V.

Po pokusu Vojty nechat se někde v Lounech rychle vyšetřit, zdali jeho teď již natékající prst není zlomen, se rozhodl jako správný chlap na bolest zapomenout a odehrát s námi i druhý zápas. Prst si stáhnul izolačkou a těšil se domů až mu maminka jeho prstík pofouká. Nastoupili jsme tedy proti žateckým Panterům s tím, že prohrát rozhodně nechceme. V šesté minutě si odskočil na trestnou Hrot ( 2 + 2 ), a po pár vteřinách jsme již prohrávali 0 : 1. Panteři byli důrazní a naše hra byla značně roztříštěna. Vyrovnat se nám podařilo díky Borymu až ve třinácté minutě. Vyrovnaný stav se nám nepodařilo udržet do konce třetiny, díky chybě kterou jsme udělali 14 sekund před koncem. Třetinu jsme prohráli 1:2. V sedmé minutě druhé části jsme si opět vybrali slabší chvilku a soupeř už odskočil na rozdíl dvou branek. Pak následoval neviditelný faul mladého pantera na Hrota, který dostal od protivníka hlavičku do nosu a byl vyhozen Hrotem na naší lavičku. Bohužel první faul rozhodčí neviděli a tak putoval tento den již počtvrté na trestnou Hrot. Vinou zranění nosu, který podle slov poškozeného je teď v lepším vzhledovém stavu než před úderem, musel výkon trestu odsedět Picka. V tomto oslabení utekl po pravém křídle Jablkoň a naservíroval parádní nahrávku Šamymu a nám se podařilo snížit. Za minutu už soupeř opět odskočil na rozdíl dvou branek, ale po trefě Vojty byl stav na konci třetiny pouze 3 : 4 v náš neprospěch. Třetí třetina byla jak na houpačce. Nejdříve vyrovnal v první minutě Hrot. Pak otočil Jablkoň ve čtvrté na 5 : 4. V šesté již bylo opět srovnáno, ale v desáté dával Penkič v přesilovce na 6 : 5. Soupeři se ještě jednou podařilo ve dvanácté minutě vyrovnat, ale na poslední branku Penkiče z třinácté minuty, kdy oběhl branku a zasunul míček k tyčce, již nedokázal reagovat. Podařilo se nám vyhrát i druhý zápas a odvezli jsme si z lounské palubovky všechny čtyři body. Tento husarský kousek pamatují již jen někteří starší hráči, kteří si již ale nepamatují, kdy se podařil naposled.