DDM Rozmarýn Litoměřice
3:10
Branky a nahrávky: Mikovec (-), Pelc (Slabihoud), Přenosil (Navara).
Florbal Chomutov: Navaro - Šami - Doktor - Hrot - Slabák - Penkič - Jablkoň - Rosťa - Váša - Miki - Brouk

K prvnímu turnaji nového roku jsme v neděli 23.ledna vyrazili do Lovosic. Počasí nám přálo a sníh na silnici cestu moc nekomplikoval. Poprvé se za naše barvy, díky zranění, nemohl postavit náš oblíbený kapitán Jirka Tlustý, ale zato na tomto turnaji měli premiéru hned dva navrátilci. Pavel Sajner alias Brouk se navrátil z plzeňského exilu a simulant obrano-útočník Slabák, který jak tvrdil se nemohl na špatné výkony svých kamarádů již déle koukat, a taky chtěl přiložit ruku k dílu. Při pohledu na sestavu bylo zřejmé, že během vánočních svátků někteří jedinci trpěli tukovou kocovinou a na jejich výkonech to bylo, alespoň ze začátku znát.

První utkání nám přivedlo do cesty pořádající domácí oddíl. Viděli a věděli jsme, že jsou to chlapci snaživí a bojovní. Podle toho jsme postavili i taktiku. Ta nám určila, že soupeře prostě uběháme a po nádherných akcích jim budeme nadělovat. Bohužel se nám tato taktika nedařila hned od začátku dařit. V obraně jsme sice měli pár okének, ale to jen proto, aby náš brankář dobře viděl na střelce a jeho střelu. Neměl chudák však svůj nejlepší den a mnoho střel za jeho záda popadalo. Po první třetině jsme prohrávali 4 : 0. V druhé části se obraz hry trochu změnil a i my jsme se dostali do několika šancí. První branku za naše barvy vsítil Miki, který dostal na hokejku parádní lob od protihráče, který rozehrával na brankáře. Třetinu jsme prohráli 2 : 1. Ve třetí části někteří hráči evidentně nemohli sebrat dostatek sil na návrat do obrany a skóre se začalo přibližovat k desítce na naší straně. A povedlo se. Nám se zase povedlo korigovat výsledek a po brance Rosti a Vaška to dopadlo, tak jak to dopadlo. První asistenci si připsal i brankář Navaro, který nahrál právě Vaškovi na poslední branku.