10.kolo, sobota 4.12.2004,
-
FBK Maják Kladno
6:12
Branky a nahrávky: Mikovec 4 (Hruška 2, -, Pelc), Pelc (Hruška), Hruška (Mikovec).
Florbal Chomutov: Navara - Tlustý - Šamaj - Penk - Hruška - Pelc - Dorňák - Mikovec

První zápas jsme prohráli jen 4:5. I druhý vzájemný zápas začal dobře. Ještě v čase začátku utkání jsme nebyli převléknuti, protože pořadatel nám nepřidělil šatnu. Navíc na WC nebyl toaletní papír. Bojovnou náladu týmu to ale zatím nenarušilo, protože všichni věděli, že se jich kapitán v zápise o utkání zastane. A tak se i stalo. Ale nepředbíhejme událostem. Zpátky na začátek střetnutí. Maják nebyl tak zbabělý a přijel jen v 9 lidech. Tedy boj 8 mužů proti 9 (nebylo to tak úplně přesně, protože někteří z našich už "nemůžú"). Převlékli jsme se na chodbě haly. Po krátké rozvičce zapískal sudí a do soupeře jsme se zakousli, jak je naším zvykem. Stav 0:6 po první třetině nebyl vůbec spravedlivý. Kdybychom pominuli několik hrubých chyb, tak šlo o vyrovnaný souboj. Druhou třetinu jsme vyhráli 4:2. Už jsme dýchali Majákům na záda. Řádil zejména Lukáš Mikovec. Dal 5 gólů a na 1 nahrál. Chvilku to vypadalo, že si sám přihrál na druhý gól, ale pak se zjistilo, že přihrál Rosťa. Honza Hruška si také vylepšil bilanci, když 1 gól dal a na 3 přihrál. Naše snažení však vyšumělo ve III. třetině. Celková prohra 6:12 neodpovídá poměru sil na ploše. Vliv na náš výkon měla hlavně ta pozdě přidělená šatna a ten toaleťák (to nám došlo až po zápase ...). Realizační tým si tyto věci příště musí lépe ohlídat a výkon mužstva soupne o 100 a více procent. V příštích soubojích jistě předvedeme divákům zejména lepší výsledky. S tou perfektně vypilovanou hrou už se moc dělat nedá.