Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek | 06.10.2019

Českobudějovická tvrz překonána! Chomutovští zneškodnili jihočeské Štíry

C H O M U T O V - Sobotní odpoledne patřilo v Městské sportovní hale Chomutov první lize mužů. Svěřenci Martina Bociana úspěšně prodloužili domácí neporazitelnost proti Štírům z Českých Budějovic. Samotné vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Hosté z jihu Čech trápili chomutovský tým pevnou obranou, kterou nakonec definitivně zničil minutu a půl před koncem třetí části obránce Tomáš Novotný. Chomutovští si připsali čtvrtou výhru v sezóně. Sestřih utkání najdete uvnitř článku.
5.kolo, sobota 5.10.2019, 17:00
-
FBC Štíři České Budějovice
7:6 (1:2, 2:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Pastor (Šarša), 29. Štěrba (Šarša), 35. Halej (Šterba), 43. Štěrba (Šarša), 51. Šarša (Pastor), 55. Linc (Šarša), 59. Novotný (Grener) - 4. Králík (Kudláček), 12. Měřička (Chvosta), 31. Chvosta (Hejplík), 34. Králík, 51. Matějček (Froněk), 56. Strouhal (Staněk J.).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6.
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša "C", Kellermann E., Novotný, Grener, Hlaváček, Salaďák, Štěrba, Pastor, Linc, Melíšek, Stibor, Šafařovský, Halej, Holovej, Bernas
FBC Štíři České Budějovice: Macek - Staněk V., Králík, Kudláček, Hejplík, Staněk J., Froněk, Matějček, Drobiš, Chvosta, Měřička, Brožek, Hanák, Řezník, Strouhal, Procházka

Sestřih utkání 5. kola

Rozhovor s nejlepším hráčem utkání - HEROS Florbal Chomutov

Komentář trenéra Martina Bociana (HEROS Florbal Chomutov): "Soupeř přijel velmi dobře připraven a jeho obrana nám dělal velké problémy. Už jsme odehráli lepší zápasy, ale o to důležitější pro nás je obrat ve skóre a zisk tří bodů. Díky soupeři a velký dík pro naše publikum!"

Komentář trenéra Lukáše Malého (FBC Štíři České Budějovice): "Dvě třetiny vyrovnaný zápas. V poslední části jsme udělali mnoho zbytečných ztrát, díky kterým se soupeř dostal do většího tlaku, ze kterého rozhodl."