7.kolo, neděle 20.11.2005,
-
FBC SVČ Vipers Most
7:7
Branky a nahrávky: Hruška 4, (Brouček, Slabihoud, -, -), Mikovec 2 (-, Šamaj), Penk (Mikovec).
Florbal Chomutov: Navaro - Slabák - Buřt - Doktor - Šami - Brouk - Penkič - Jablkoň - Stračena - Miki

V neděli 20.11.2005 jsme v odpoledních hodinách vyrazili do Loun, kde jsme se měli utkat s mosteckými Vipers B a kladenskými Raisins. Pouze v deseti kuželkách jsme jeli bojovat o další body. Rosťa a Dort se s námi za dobrodružstvím nevypravili.

Už před začátkem zápasu jsme tušili, že soupeř, který nasadil převážnou většinu mladých a běhavých hráčů, bude pro nás těžkým oříškem. Potvrdilo se to až nečekaně brzy a my jsme již v devatenácté vteřině obdrželi branku. Naštěstí na konci první minuty, po krásném samouvolnění, pokořil soupeřovic chytače Miki. Mostečtí mladíci byli důrazní, někdy až za hranicí regulérnosti, kterou rozhodčí tolerovali, a svým pohybem nás nutili dělat chyby. V sedmé minutě jsme se dostali brankou Jablkoně do vedení. Ve druhé části se nechal vyloučit Penkič a při jeho trestu se podařilo opět Jablkoňovi vsítit. Jenomže o dvoubrankový náskok jsme během několika minut přišli. Soupeři na to stačilo 17 vteřin v sedmé minutě druhé části. Stav po druhé třetině byl 3 : 3. Infarktová třetí třetina byla strhující pro všechny zúčastněné. Čtyřikrát se opakovala stejná situace při níž šli mostečtí vždy do vedení a my vzápětí vyrovnali. Ve 35 s poslední části jsme inkasovali. Na to reagoval, opět při vyloučení Penkiče, ve čtvrté minutě Jablkoň. V osmé jsme inkasovali my a hned v deváté Penkič srovnával. V desáté jsme opět inkasovali a v jedenácté jsme hráli díky Broukovi i oslabení, ale v polovině třinácté srovnal Miki. Mostečtí již nechápali, Chtěli jsme se pokusit je ve zbývající části hry překvapit a zápas otočit na naši stranu, ale ve 12 s poslední minuty to byli právě oni, kteří se znovu ujali vedení. Infarktový závěr však pečetil v čase 14:38 Jablkoň. V posledních vteřinách zápasu se ještě pokusil atakovat branku, po dlouhém pasu Stračena, ale výsledek se již neměnil. S Vipers B jsme tedy remizovali 7 : 7. Jablkoň už ani nepamatuje kdy v jednom zápase vsítil čtyři branky.