FbK Rafani Chomutov
3:0
Branky a nahrávky: Dorňák (Hruška), Tlustý (Penk), Slabihoud (Tlustý).
Florbal Chomutov: Bóca - Slabák - Buřt - Doktor - Šami - Brouk - Penkič - Jablkoň - Dort - Stračena

V sobotu 1.10.2005 jsme vyrazili na druhý turnaj do Litvínova. Čekalo nás tam derby s Rafanama a zápas s neznámými domácími Starými Puškami. Vyrazili jsme v počtu nevelké, ale za to konečně se dvěmi pětkami. Omluvil se opět Miki, prý kvůli zranění, ale někteří z nás si myslí, že chlapec má asi nějakou přísnou kamarádku, která nechce, aby měl krásnou vysportovanou postavu jako my.

K prvnímu derby jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Jednoho našeho přeběhlíka jsme v dresu soupeřů identifikovali, ale Vašek nebyl zrovna ve formě, když nás opouštěl. Prostě jsme si věřili, že v zápase nemůžeme prohrát. Problém byl však v tom, že ani nám se nijak dobře nevedlo v zakončení a podpora obránců v útoku občas zaváněla breaky na naší stranu. V brance naštěstí tou dobou pobýval Bóca a s chirurgickou přesností likvidoval samostatné nájezdy. Brankový příděl byl rozdělen do každé třetiny. Nejprve se trefil Dort po krásné nahrávce Jablkoně, v druhé třetině nahrál, na z obrany nabíhajícího Buřta, Penkič a výstavní kousek pod soupeřovic břevno byl tam. Ve třetí třetině se trefil náhoďák Slabák, když jeho střelu po zemi k tyčce brankář ignoroval. V prvním derby jsme vyhráli 3 : 0.