4., čtvrtek 28.9.2006,
-
SK Bivoj Litvínov C
5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Hruška (Dorňák), 14. Schäfferhans (Fokt), 32. Šamaj (Somol), 43. Hruška, 44. Šamaj (P. Novotný).
Florbal Chomutov: Žatecký - P. Novotný, Slabihoud, Šamaj, Milde - Schäfferhans, Penk, Somol - Fokt, H. Novotný, Isak - Dorňák, Hruška

Před druhým zápasem proběhlo hodnocení prvního zápasu na Hradčanech a pak na rozehřátí si pár hráčů dalo malou basketbalovou vložku. Do zápasu jsme nevstoupili moc šťastně. Hned v úvodu jsme inkasovali a Lučan si neměl čas ani sáhnout na míček. Nám se podařilo srovnat až ve třinácté minutě. To se útočné pravé křídlo Dort (v předešlém zápase trefené do hlavy) rozhodlo vybojovat míček za brankou soupeře a nahrát ho kolegovi v útoku Jablkoňovi, který se nemýlil. Hned za minutu dal naši druhou branku Šafi. Soupeři se však podařilo do konce třetiny vyrovnat. V druhé části se hra přelévala na obě strany. Jedinou branku bohužel vstřelili litvínovští. Nám se podařil obrat ve třetí části. Nejdříve srovnal po pěkné dělovce Šami. Dvě minuty před koncem si vybral svoji slabou chvilku hostující brankář. Při efektním vyhazování míčku si nerozuměl se spoluhráčem u tyčky a jejich zaváhání využil střelou do prázdné, svou druhou brankou, Jablkoň. Na to reagovali litvínovští svým esem v rukávu. Na palubovce se objevil, nám starším známý, útočník Kašpárek. Litvínovští se pustili do obléhání naší svatyně a po nahrávce od Kašpárka skórovali a srovnali na 4 : 4. Po rozehrání buly jsme dostali soupeře pod tlak, který vyústil v střelu Šamiho do horního růžku. Věděli jsme, že na nás litvínovští vlítnou a budou se snažit o vyrovnání. Z přemíry snahy v bránění se nechal vyloučit opět Doktor, a tak nabídl soupeři necelou minutu před koncem přesilovku, kterou znásobili tím, že hráli power-play. Při bránění oslabení jsme použili všech zbývajících sil a zuby nehty jsme ho ubránili. Důležitou druhou výhru jsme si připsali a tak na domácí palubovce jsme zůstali neporaženi.