4., sobota 17.10.2009, 13:20
-
FBC Česká Lípa
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Čarnožická, 17. Sojková (Wildumetzová), 24. Wildumetzová (L.Boudová).
Rozhodčí: M.Bezucha, D.Bezucha. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12. Střely na branku: 17:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Florbal Chomutov: Lerchová - Bejblová, Hubínková, A.Boudová, Ryjáčková - Cimrmanová, Wildumetzová (C), Sojková - L.Boudová, Čarnožická, Buřvalová

Druhým soupeřem, který se chomutovským hráčkám toho dne postavil do cesty, byl FBC Česká Lípa.

Vůbec poprvé v dosavadním průběhu soutěže se z prvního gólu v zápase radoval Chomutov. Do vedení ho poslala proměněnou standartní situací ve vlastním oslabení Alena Čarnožická - 1:0. Soupeřky se snažily o vyrovnání, ale výbornou brankářku Lerchovou nedokázaly překonat. Naopak ve 4. minutě druhé třetiny zvyšovala náskok Michaela Sojková už na 2:0. Až poté se gólově prosadily také hráčky České Lípy, avšak ještě do druhé přestávky zvyšovala Petra Wildumetzová opět na 3:1. Poslední část hry už byla spíše o bojovnosti obou družstev. Kontaktní gól na 3:2 přišel až půl minuty před koncem zápasu, což se ukázalo jako velmi pozdě.

Hráčky FbC 98 Chomutov se prezentovaly kolektivním a bojovným výkonem. Zaslouženě získávají své první vítězství a vezou z Liberce tři body!