příp., úterý 28.7.2015, 20:00
FBC Česká Lípa
-
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: Pastor, Podrabský Jirsa, Kněžour, Jansa - 34. T. Fiala (Bendl).
Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Florbal Chomutov: Šantora (37. Burda) - Pačmag, Krajník, Šarša, Nový, Šulc, Dušek, Harák - L. Fiala, T. Fiala, Bendl - Kopp, Jäschke, Trávníček - Hadač, Břešťan, Andrle

Utkání se hrálo po dohodě obou celků na třikrát 25 minut. Chomutovští přivezli k utkání opět velmi mladou sestavu s cílem srovnat své síly se špičkou první ligy. Skóre otevřeli v 10. minutě domácí a ve druhé třetině díky dvěma slepeným brankám odskočili na 3:0. Vzápětí korigoval Tomáš Fiala, když dorazil do brány odražený míček po předchozí Bendlově akci. Ve zbytku zápasu přidali Českolipští ještě dvě branky, zatímco střelecké příležitosti hráčů v červených dresech zůstaly tentokrát nevyužity.

Domácí díky osobnostem ve svém středu drželi po většinu utkání převahu, ale chomutovští dokázali se soupeřem držet krok. Za týden se oba soupeři utkají znovu, v úterý 4.8. od 20:00 ve sportovní hale v Rumburku.

Martin Bocian (Chomutov): „Zápas plný nepřesností, zbytečných ztrát míčku a spousty drobných faulů i z naší strany, k čemuž přispěla absence rozhodčích. Jinak herně přínosný zápas. Je potřeba si uvědomit, že oba zápasy jsme hráli proti velmi kvalitním soupeřům a v tomto světle jsme je zvládli vcelku dobře. Opět se ukázaly některé nedostatky a podněty ke zlepšení do dalších tréninků a s hráči budeme pokračovat v jejich postupném odstraňování.“