22., neděle 21.3.2010, 16:55
FBC Panteři Žatec
-
3:9 (1:2, 1:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 3. Morava (Kämpf), 7. Borovička (Nový), 17. Havel (Bendl), 21. Borovička (Morava), 31. Bendl (Pačmag), 35. Havel (Pačmag), 36. Nový (Borovička), 37. Morava (Nový), 43. Havel (Pačmag).
Rozhodčí: Švec, Rubáš. Vyloučení: 3:2, navíc Žatec a 2x Chomutov 5 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 14. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8, 3:9.
Florbal Chomutov: Vlček - Pačmag, Holý, Štípek, Kämpf - Havel, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C)

Ve druhém zápase se proti nám postavili žatečtí Panteři, kteří se řadili do trojice týmů, s nimiž jsme v prvních letošních zápasech prohráli. Od úvodních minut jsme se snažili o aktivní hru a utkání tak mělo poměrně vysoké tempo. Brankami ze 3. a 7. minuty jsme se ujali vedení 2:0, které nám vydrželo až do konce první třetiny. Až v úplném závěru třetiny se hráč Žatce utrhl do brejku a rozhodčím bylo zřejmě líto ho přerušit závěrečným hvizdem, proto mu nastavili několik vteřinek, časomíra se zastavila v čase 15:02. Tento gól "v šatně", který rozhodčí uznali jako regulérní a do zápisu ho zapsali s časem 14:59 vyvolal bouři emocí, proto celá první přestávka měla jediný cíl: zapomenout a vrátit naše myšlenky k našemu do té doby velmi dobrému výkonu.

To se podařilo a hned po přestávce jsme zvyšovali postupně na 4:1. Po nešťastném, avšak neúmyslném zranění jednoho ze svých hráčů měli Žatečtí výhodu pětiminutové přesilovky, kterou využili ke snížení na 4:2. Zápas byl kouskovaný a v této části hodně vypjatý. Ve třetí třetině se opět potvrdilo, že pokud se jedná čistě o herní projev dokážeme soupeře přehrávat. Během úvodních sedmi minut jsme vsítili čtyři branky a zajistili si tak vedení 8:2. Třetí emoční výboj nastal zhruba 5 minut před koncem, kdy se hrací plocha změnila ve hromadnou strkanici. Výsledkem byly dvě červené karty, po jedné na obou stranách. Zápas už se dohrával spíše z povinnosti a skončil přesvědčivým výsledkem 9:3.

Ziskem šesti bodů jsme se opět o kousek přiblížili postupovému cíli. Do konce sezóny už zbývají pouze turnaje 3.dubna v Rumburku a 24.dubna ve Spořicích.