19., neděle 7.3.2010, 15:00
TJ Turnov
-
3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 28. Bendl (Havel), 30. Havel, 35. Bendl (Havel), 37. Nový (Morava), 45. Nový.
Rozhodčí: Švec, Rubáš. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 23:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
TJ Turnov: Burda - Zattovič, Maštalířský, Štípek, Kämpf, Machovec - Havel, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C)

Na druhý den nás čekal další kvalitní soupeř TJ Turnov. Až do sobotních pozdně-večerních hodin jsme čekali, v jaké hale se náš vzájemný souboj uskuteční. Nakonec byla tou vyvolenou SH Spořice, což jsme kvitovali celkem s povděkem. Zápas samotný probíhal přesně podle očekávání. Vyrovnaný, oboustranně důrazný, tvrdý, se zákorky na hranici pravidel, někdy i za ní. První třetina skončila bez branek, teprve poté se začalo pálit ostrými. V utkání jsme třikrát vedli a vždy Turnovští okamžitě dorovnali. Reagovat nedokázali až na naši čtvrtou trefu z hole kapitána Filipa Nového. A to i přes nervy drásající závěr zápasu, kdy jsme se bránili téměř čtyři minuty v oslabení. Z toho více než půl minuty 3 proti 5. Ale ani situace několika dorážek čtyř soupeřových hráčů proti jedinému obránci branku nepřinesla. S velkou dávkou štěstí a bojovnosti jsme tyto chvíle přečkali a v následné power play poslal míček jednou rukou do prázdné branky opět Filip Nový.