18., sobota 13.2.2010, 14:20
FBC TBC Ústí nad Labem
-
2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Fokt (Machovec), 16. Morava (Borovička), 18. Nový, 24. Borovička (Morava), 26. Havel (trest.střílení), 44. Havel (Fokt).
Rozhodčí: Košek, Štěpánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Florbal Chomutov: Burda - Pačmag, Kämpf, Štípek, Machovec, Holý - Havel, Fokt, Bendl - Borovička, Morava, Nový (C) - Schäfferhans, Pelc

Druhý zápas proti TBC 68 Ústí nad Labem byl z trochu jiného soudku. Hra byla mnohem rychlejší a dlouho také výsledkově vyrovnaná. Až 47 vteřin před koncem první třetiny nás po nádherné akci poslal do vedení Daniel Fokt. Ihned po přihrávce jsme dvěma dalšími zásahy Martina Moravy a kapitána Filipa Nového odskočili na 3:0. Ani za tohoto stavu se naše útočné kombinace nezadrhly. Na 4:0 zvyšoval dorážkou Marek Borovička a pátý zásah přidal z proměněného trestného střílení Martin Havel - 5:0. Ve třetí části Ústečtí zkorigovali, ale poslední slovo měl opět Martin Havel, když minutu před koncem uzavřel účet utkání na 6:2.

Dvě zasloužené vítězství upevnili naše vedení ve 3.lize mužů. Zvýšil se náš bodový, ale i zápasový náskok před našimi pronásledovateli. Velmi důležitý pro další vývoj na špičce tabulky bude již příští ligový turnaj 6.března v Litvínově, na kterém vyzveme silné celky Děčína a Turnova.