4., neděle 19.10.2008,
-
FBC Vipers Most B
14:3 (5:2, 6:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Štípek (Nový), 4. Straka (Borovička), 6. Štípek (Nový), 7. Borovička (Straka), 8. Bendl (Fokt), 19. Schäfferhans (Bendl), 24. Straka (Nový), 26. Schäfferhans, 26. Štípek (Nový), 27. Borovička (Bendl), 30. Penk, 32. Fokt (Borovička), 34. Fokt, 45. Nový (Fokt).
Rozhodčí: Kalenda, Pavlík. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 12. Střely na branku: 38:11.
Florbal Chomutov: Budra - Pačmag, Zattovič, Penk, Straka - Borovička, Nový, Štípek - Schäfferhans, Fokt, Bendl

Druhé střetnutí nás postavilo proti našemu loňskému postupovému soupeři z Ústecké ligy. Opět jsme se střetli s týmem Vipers Most B. Ten ve svém prvním utkání tohoto dne vyhořel s Ústím neuvěřitelným výsledkem 2:24!

Také v tomto zápase byly od začátku karty rozdány poměrně jasně. V 8.minutě jsme vedli 5:0 a nebylo moc, co řešit. Situaci jsme si komplikovali jedině sami nedůrazem a váznoucí rozehrávkou. Tyto dvě činnosti také zapříčinily obdržený gól na 1:5. Druhá třetina přinesla z naší strany zvýšení počtu branek a ze strany Mostu zvýšení nesportovních a podrážděných reakcí. Poslední patnáctiminutovka pak už byla relativně klidná, přidali jsme ještě tři góly navrch a došli si pro zasloužené vítězství 14:3.

Z turnaje jsme se vraceli se smíšenými pocity. Tři body jsou dobré, ale úplně v klidu jich mohlo být šest. Škoda. Snad jsme si proti Semilům vybrali střeleckou smůlu na hodně dlouho dopředu. Další ligové boje nás čekají již příští víkend 26.října v Lounech, kde se utkáme s Lovosicemi a Turnovem.