příp., pátek 3.8.2012, 19:00
-
Floor Fighters Chemnitz
10:4 (4:1, 5:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Fokt (Kämpf), 11. Zelenka (Dvořák), 12. Náther (Fokt), 20. Dvořák (Štětina), 23. Pacher (Štětina), 25. Šarša, 35. Bendl (Boháček), 37. Morava (Fokt), 40. Morava (Fokt), 57. Bendl (Boháček).
Rozhodčí: Demi, Větrovec. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 9:2, 9:4, 10:4.
Florbal Chomutov: Vlček (21.- 40. Šolta, 41.- 60. Majerčík) - Kešner, Dudek, Náther, Šarša, Štětina - Morava, Fokt, Kämpf - Boháček, Bendl, Nový (C) - Zelenka, Dvořák, Pacher

V prvním přípravném utkání přivítali hráči FbC 98 Chomutov ve Sportovní hale Spořice soupeře z Německa - Floor Fighters Chemnitz.

Do utkání hraného klasicky na 3 x 20 minut vlétli domácí s chutí a hned po čtyřech vteřinách šli do vedení zásluhou rychlé branky Fokta. Soupeř o pět minut později vyrovnal, přesto herní převaha byla v první části na hokejkách domácích. Těm se podařilo skórovat dvakrát v rozmezí půl minuty a těsně před první přestávkou přidali ještě čtvrtou trefu - 4:1.

Druhá část se nesla v obdobném duchu a Chomutov postupně navyšoval své vedení až na 9:2. Za tohoto stavu se šlo do poslední části, během které se Severočeši nevyvarovali několika chyb a dovolili soupeři upravit výsledek na 9:4. Poslendí slovo měl však v 57. minutě Michal Bendl, který uzavřel gólový účet zápasu na 10:4.

Zápas sledovala necelá stovka diváků.

TIP: Další fotografie od Romana Duška najdete TADY.

Martin Bocian (trenér Chomutova): Myslím, že v tuto chvíli můžeme být vcelku spokojeni s výkonem v první a druhé třetině. Ačkoliv jsme se nevyvarovali několika chyb, snažili jsme se o aktivní hru a dařilo se nám v koncovce. Ve třetí třetině jsme v obranné fázi začali předržovat míčky a z toho pramenily zbytečné chyby. Zápas nám ukázal, na čem je třeba dále pracovat, takže v tomto směru jsem spokojený. Děkuji soupeři, že do Chomutova přijel.