8., neděle 8.11.2009, 11:30
Jazzmani Žatec
-
7:7 (2:3, 5:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Štípek (Schäfferhans), 8. Vaněk (Borovička), 8. Schäfferhans (Štípek), 21. Schäfferhans, 24. Schäfferhans (Novotný), 31. Morava (J.Prášil), 35. Vaněk (Morava).
Rozhodčí: Švec, Rubáš. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 17. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 0:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:7.
Florbal Chomutov: Burda - Novotný, J.Prášil, Maštalířský, Müller - Borovička, Morava, Vaněk - Štípek, Somol, Schäfferhans (C)

Při krácení času v útulné lovosické hale s gumovým povrchem, jsme zhlédli utkání Jazzmanů a Loun. Věděli jsme, že nás vzhledem ke stoupající výkonnosti florbalistů ze Žatce, vedených kapitánem Burdou, nečeká jednoduchý zápas. Proto jsme se snažili hned zezačátku vyvarovat předešlé laxnosti a nedůrazu, ke kterým máme stále tendence sklouzávat (těžko lze vysvětlit z jakého důvodu). Po parádním vstupu do utkání, kdy jsme po pár minutách zaslouženě vedli 3-0, jsme se ale bezproblémovým průběhem utkání nechali ukolébat, zřejmě v domnění, že se ve zbylých dvou třetinách zápas už „nějak“ dohraje. Náš přístup odpovídají pocitu předem vyhraného zápasu, měl za následek zvrat utkání. Soupeř z „města chmele“ nás začal výrazně přehrávat a vyprodukoval gólový obrat, kterým změnil vývoj zápasu ve svůj prospěch na 7-5 (po třetinách 2-3, 5-2).

Naštěstí jsme si ještě včas uvědomili, že bychom měli zase začít hrát. Po doslova tristní druhé třetině, ve které jsme inkasovali 5 gólů, jsme opět začali takzvaně „fungovat“. Třetí třetina přinesla lepší nasazení a chuť zvrátit stav utkání. Dokázali jsme, že Jazzmani nejsou jediní, kdo umí otočit nepříznivý průběh zápasu. Za necelých 8 minut třetí třetiny jsme smazali dvoubrankovou ztrátu a ve zbytku třetiny jsme hráli, s výjimkou několika brejků soupeře, vesměs na jeho polovině. Protože Bory po individuální akci trefil minutu před koncem pouze tyč a odmítl stát se hrdinou zápasu, skončilo utkání nerozhodně v poměru 7-7. V pěkném zápase, kde nebyla nouze o zvraty, zahrál výborně Maštal, který si precizně plnil své obranné povinnosti a přitom stíhal zakládat i nebezpečné útočné výpady.