6., neděle 25.10.2009,
-
SK Bivoj Litvínov C
5:8 (3:3, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Somol (Novotný), 5. Penk (Borovička), 10. Somol (Schäfferhans), 19. Penk (Pelc), 24. Borovička (J.Prášil).
Rozhodčí: Švec, Rubáš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 17. Střely na branku: 26:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:8.
Florbal Chomutov: Burda - Novotný, Šamaj, J.Prášil, Vaněk - Borovička, Penk (C), Pelc - Štípek, Somol, Schäfferhans

Vysokou výhrou jsme získali pohodu, kterou jsme chtěli zúročit a přenést i do druhého zápasu s Litvínovem. Očekávali jsme kvalitní zápas se silným soupeřem. Naše představy se v tomto ohledu naplnily, výsledkově to však bylo o dost horší. Hrál se zápas, který byl až do stavu 5:5 během dvou třetin výsledkově nahoru a dolu - doslova jako na houpačce. Bohužel nás do kolen poslala: špatně odehraná třetí třetina (0:3), nedůraznost, vetší množství vyloučených (celkem 4). Vyloučení většinou pramenilo z marných pokusů o zastavení první úderné lajny Litvínova skládající se z hráčů s prvoligovou příslušností.

Na dvě třetiny se zápas bohužel nehraje a pěkné utkání s dobrým tempem skončilo díky naší neúspěšné třetí třetině porážkou 5-8. Pokus o skalp Litvínova se tak oddálil, minimálně do dalšího vzájemného střetnutí.