1., neděle 20.9.2009, 08:00
-
FBC Vipers Most-C Wings
3:3 (1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Štika (Pelc), 21. Borovička (Štika), 30. Borovička (Štika).
Rozhodčí: Šrot, Kalanin. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 12. Střely na branku: 23:16.
Florbal Chomutov: Burda - Straka, J.Prášil (C), Novotný, Roubal - Borovička, Pelc, Štika - Kožuch, Štípek, Schäfferhans - Somol

V neděli 20.září skončila několik měsíců trvající pauza a naše "B" mužstvo opět vyběhlo do nové sezóny. Úvodní turnaj jsme pořádali vyjímečně ve Sportovní hale ve Spořicích. Oproti minulé sezóně jsme v našich řadách identifikovali několik nových tváří, bývalé hráče Lokomotivy Chomutov Davida Roubala a Frantu Kožucha a také dlouholetého člena kadaňských řad Honzu Prášila. Právě on nás v prvním utkání proti Vipers Most C Wings vedl jako kapitán, místo v té době znovu se rodícího Penkiče.

Nový ročník pro nás začal snad nejlépe, jak mohl. Hned po úvodním vhazování přistrčil Rosťa míček Kaprovi, který prostřelil zaskočeného brankáře hostí - 1:0. Hrálo se bojovně, se spoustou soubojů. Hřiště spořické haly se zdálo být z kopce, jelikož jsme si postupem času připravali stále více útočných akcí, ale lehkovážně jsme se přestávali vracet a pomáhat v defenzivě. V první třetině jsme těsné vedení se štěstím a díky Burdisovo zákrokům udrželi...

... ale po přestávce soupeř poznal náš nedostatek a začal ho využívat. K útočení využíval naše chyby a nechuť útočníků pomáhat v obranné činnosti. V polovině zápasu bylo vyrovnáno na 1:1. Za další dvě minuty však kontrovala dvojice Kapr a zakončující Bory a znovu nám zařídila vedení 2:1. Ukázková bariéra mezi obranou a útokem byla k vidění v 11.mintě druhé části hry, když naši útočníci z bezpečné vzdálenosti sledovali, jak se dva obránci snaží vypořádat se třemi hráči soupeře v těsné blízkosti brány. Výsledkem byl po několika dorážkách gól na 2:2.

Ve třetí třetině jsme se snažili vyvarovat chyb a definitivně strhnout vedeí na svoji stranu. 9 minut před koncem utkání potřetí převážil misky vah na naši stranu Bory - 3:2. Následně jsme nevyužili obrovskou gólovou šanci k odskočení na dva góly a vzápětí soupeř potřetí reagoval vyrovnáním, tentokrát po nešťastném vlastním gólu - 3:3. Oba týmy mohly ještě rozhodnout, po několika nebezpečných střelách našich zasahoval v posledních minutách na druhé straně Burdis. Zápas tak skončil remízou. S bodem na úvod sezóny jsme byli spokojeni...