Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.05.2023 | Tisková zpráva

Zůstáváme! Florbal Chomutov získal licenci na první ligu od Opavy

Zůstáváme! Florbal Chomutov získal licenci na první ligu od Opavy
C H O M U T O V - Přestože před více než měsícem prohrál Florbal Chomutov sedmý rozhodující zápas play down a začal se připravovat na Národní ligu, nakonec přeci jen na severu Čech zůstane 1. liga. Postupující klub z Opavy se v mezidobí rozhodl druhou nejvyšší soutěž nepřihlásit a na převodu práv se v souladu s legislativou Českého florbalu dohodl právě s naším klubem.

V uplynulé nevydařené sezóně jsme po několika letech nepostoupili do play off a bohužel jsme následně neuspěli ani v sérii o udržení proti TROOPERS. Prohra v sedmém rozhodujícím zápase a sestup do Národní ligy byl největší neúspěch poslední dekády. Následující zhruba tři týdny jsme se připravovali na start v Národní lize, skládali tým, jednali s partnery, sestavovali rozpočet a plánovali, jak se co nejdříve do druhé nejvyšší soutěže vrátit. Pak se ale vše změnilo. "Před několika týdny mě kontaktovalmůj dlouholetý známý a zároveň zástupce oddílu SK P.E.M.A. Opava, který jako přemožitel TROOPERS postoupil, s informací, že se rozhodli do první ligy z několika důvodů nenastoupit a nabídli nám převod licence. Neváhali jsme ani chvíli, domluvili jsme se během několika hodin," přibližuje děj ze začátku května předseda Florbal Chomutov Martin Bocian. V souladu s platnou legislativou předložili oba kluby vzájemnou dohodu spolu se všemi potřebnými dokumenty k posouzení Výkonnému výboru Českého florbalu, který ji na svém jednání v úterý 23. května schválil. Formálně je ještě musí posvětit valné hromady obou spolků.

Od té chvíle, tedy zhruba již dva týdny, se Florbal Chomutov připravuje na opětovný start ve druhé nejvyšší soutěži. "Minulá sezóna pro nás byla draze vykoupená zkušenost. Museli jsme si uvědomit, že nic není samozřejmost a že soutěž, o kterou jsme roky tvrdě usilovali, můžeme během chvíle ztratit. Neměli jsme výsledky a zaslouženě jsme ze soutěže spadli. Zároveň jsem ale přesvědčen, že sestup nebyl odrazem fungování celé organizace, ale jen výsledkem mnoha chyb, které jsme v konkrétní sezóně vytvořili v našem elitním týmu," doplňuje Bocian důvod proč se rozhodl nabídku Opavy přijmout.

A tým již před dvěma týdny zahájil přípravu na následující sezónu. Realizační tým v tuto chvíli skládá hráčský kádr a plánuje přípravu s cílem, aby se loňská zpackaná sezóna již neopakovala. "Všichni máme společný cíl, vrátit náš klub tam, kam bychom chtěli patřit. Ale vše si musíme zasloužit a odpracovat."

Diváci a fanoušci budou i v sezóně 2023/2024 chodit v Chomutově na druhou nejvyšší mužskou soutěž!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři