05.02.2024 | Rredakce KS

Ženy páteční heroický výkon nezopakovaly a prohrály s Tigers!

Ženy po vítězné páteční bitvě s BLACK ANGELS přivítaly na domácí palubovce Prague Tigers Nehvizdy. Chomutov první vzájemné utkání prohrál a i dnes se musel soustředit především na elitní ofenzivní formaci hostů. V brance Chomutova se poprvé objevila nová akvizice Martina Zajícová.

Utkání začalo oproti včerejšímu fičáku zvolna a na první šanci tribuny dlouho čekaly. V 7. minutě byla vyloučena Morová a přesilovkové komando domácím zle zatápělo. První branka zápasu padla v čase 11:00, když se po chybě obrany prosadila Palatínusová - 0:1. První třetina moc zajímavých momentů nenabídla a výsledkem bylo hubené vedení pro hostující hráčky.

Do druhé třetiny vlétl Chomutov svěžejší a dvakrát hrozila aktivní Malecká. Ve 24. minutě domácí hráčky opět chybovaly a Steinbachová zvýšila na 2:0 pro Tigers. Opařený Chomutov inkasoval za další minutu znovu, kdy se z brejku prosadila znovu Steinbachová - 0:3! Severočešky reagovaly za půlminutu brankou z hole Fojtíkové - 1:3! Domácí tým branka viditelně nakopla a obrana Tigers byla pod obrovským tlakem. V polovině hrací doby byla vyloučena Fojtíková a Horáková vstřelila v početní výhodě čtvrtou branku hostů - 1:4! Chomutov byl lepším celkem a v čase 37:58 se dočkal zasloužené odměny, když Laura Vytrhlíková mířila přesně mezi nohy - 2:4! Čtyři vteřiny před koncem přišla pro Severočešky studená sprcha, když se trefila Palatínusová - 2:5!

Závěrečná třetina přinesla pouze optický tlak domácích. Hráčky Tigers bez větších problémů vedení ubránily a připsaly si důležité tři body do tabulky.