27.09.2022 | redakce KS

Zaplněná hala sledovala historicky první SCHOOL GAME!

Den 23. září se zapíše do historie Florbalu Chomutov tučným písmem! V Městské sportovní hale v Chomutově se konalo historicky první SCHOOL GAME pořádané v severních Čechách! Před zraky fantastických 811 diváků porazil Florbal Chomutov v 1. lize žen ACEMA SPARTA PRAHA 5:4! Utkání rozhodla hrdinka duelu a autorka hattricku Adriana Hýsková v poslední minutě.

Tento den měl patřit florbalu a školákům! A přesně tak se stalo! Po slavnostním úvodu se před zraky školáků ze šesti škol z Chomutova a Jirkova odehrával na palubovce od první minuty boj o každý metr. Do zápasu vstoupily lépe domácí hráčky! Jejich herní převahu potvrdila přesilovkovou brankou Adriana Hýsková. I přes řadu šancí na straně Chomutova se skóre do konce první třetiny nezměnilo - 1:0.

Do druhé třetiny vstoupila Sparta lepším pohybem a hru postupně opticky vyrovnávala. Chomutov kontroloval většinu času balonek, Sparta vyrážela do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich vyrovnala skóre Berenika Vrzalová - 1:1! Stejná hráčka v polovině utkání usedla na trestnou lavici a Hýsková opět trestala! Brankou jako "přes kopírák" vymetla i podruhé horní roh branky a překlopila vedení na stranu domácích. Hala v těchto chvílích doslova bouřila nadšením!
Jestli v něčem Sparta v utkání vládla, tak to byly brzké odpovědi na branky domácích. Za minutu se prosazuje po souhře se svojí sestrou Eliška Vrzalová a vyrovnává - 2:2. Ve 37. minutě vybouchla do euforie sportovní hala potřetí! Natálie Königová vybojuje balonek a Simona Pilíková po její asistenci neomylně prostřelí brankařku Sparty - 3:2! Za pouhých 5 vteřin je vyrovnáno! Ljachová - 3:3! S tímto stavem se odcházelo po druhé třetině do šaten!

Třetí třetina začala taktickou bitvou plnou osobních soubojů a zákroků obou brankařek. V 51. minutě dostala po vyloučení kapitánky Mock přesilovou hru i Sparta! Chomutovská obrana statečně odolala a udeřilo na druhé straně! Malecká natáhla a její rána skončila až v síti - 4:3! Scénář se opakoval. Za necelou půlminutu vyrovnává Eliška Vrzalová - 4:4! Utkání se v těchto chvílích lámalo! Šance střídala šanci a v posledních minutách vynikala převážně Berenika Vrzalová! Její 3 šance zneškodnila v těchto okamžicích výborná Brandejská!
Tohle utkání však mělo mít jinou hrdinku! V čase 59:24 opět odvede výbornou práci Königová, která najde osamocenou Hýskovou! Adriana Hýsková se trefuje přesně k tyči a odpaluje obrovskou euforii v celé hale - 5:4! Poslední půlminuta už Spartě tentokrát na vyrovnání nestačila, a tak se v historicky prvním school game v Chomutově radují z výhry domácí hráčky!