26.11.2023 | Redakce KS

V Mladé Boleslavi bez bodu! Výborná Šimonová zmrazila Chomutov!

V neděli 26. listopadu se vydaly naše ženy do Mladé Boleslavi k utkání 14. kola 1. ligy žen s vědomím, že je případná výhra posune na první místo v tabulce. Nečekalo je žádné snadné utkání, Boleslav letos dokázala potrápit prakticky všechny soupeře v lize.

Zápas nezačal pro Chomutov vůbec dobře a už ve 22. vteřině se dostala Boleslav do vedení zásluhou Kolářové - 0:1! Vyrovnat mohla Šindelářová, ale mířila mimo. Severočešky rychlá inkasovaná branka evidentně opařila. Velkou šanci měla Malecká, která proběhla celé hřiště, ale Šimonová předvedla výborný zákrok. V čase 7:46 se domácí Kolářová bez problémů odpoutala od bránící hráčky a svou druhou brankou v zápase zvýšila na 2:0! Chomutov měl velké šance pro prolomení nuly na svém kontě, ale branka padla znovu na druhé straně. V čase 10:49 dostala hostující hráčky do kritické situace svou brankou Skřivánková - 0:3! Čekání na gól ukončila ve 14. minutě Vytrhlíková, která snížila na 1:3! Chomutov dostával Boleslav pod velký tlak, ale do konce první třetiny již žádnou branku nepřidal.

Chomutov sáhl ke hře na dvě formace a pokoušel se vrátit zpět do zápasu. Tereza Suková mířila pouze do tyče. Sama na branku běžela Königová, ale znovu bez gólového zakončení. Ve 37. minutě dostaly Severočešky výhodu přesilové hry a dostaly Boleslav pod neuvěřitelný tlak. Königová neproměnila dvě tutové šance a nadále se pokračovalo za stavu 1:3. A když Šimonová vychytala Hýskovou i Vytrhlíkovou, šlo se po 40 minutách do šaten za nepříznivého stavu o dvě branky.

Na začátku třetí třetiny nebyla uznána branka Fojtíkové a na Chomutov čekal přetěžký úkol. Hostující hráčky měly spoustu šancí, ale Šimonová byla v brance jako zeď. Pálila Havlínová, ale její střelu i bezprostřední dorážku Sukové opět zachránila Šimonová. Pilíková běžela sama na branku, ale Šimonová byla opět bezchyná. Kouzlo domácí brankářky odčarovala až v čase 51:16 Tereza Suková, kterou výborně našla Rázková - 2:3! Chvilku poté následovala bohužel velká chyba v obraně a za 40 vteřin branka Žbánkové opět zmrazila naše naděje na zvrat - 2:4! Čas 52:26 a nepokrytá Vacardová poslala naše šance na výhru do oblasti utopie - 2:5! Chomutov na konci svého soupeře zamknul před brankou, ale skvělou Šimonovou už nepřekonal a odvezl si porážku 2:5.