05.11.2023 | Redakce KS, foto Marek Gaier

Trpělivý výkon přinesl Chomutovu 3 body z horké znojemské půdy!

V rámci 11. kola 1. ligy mužů cestoval “A” tým DDQ Florbal Chomutov do dalekého Znojma, kde se od 20:00 postavil místnímu týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ. Jihomoravanům se v letošní sezoně daří a před utkáním se drželi na 4. místě. Chomutov potřeboval vítězné utkání po sérii 3 proher v řadě.

Do zápasu oproti očekávání vstoupili lépe hosté. Především první formace hrozila z rychlých protiútoků. Znojmo více tvořilo hru, Chomutov trpělivě čekal na okénka v obraně domácích. První třetina až do 17. minuty patřila brankářům na obou stranách. V čase 16:30 se poprvé v utkání radoval Chomutov! Skuhrovec zkušeně podržel balonek, posunul ho na Adama Martina a jeho zakončení bylo precizní - 1:0! Znojmo mělo šance na vyrovnání, ale obětavě hrající hosté hráli výborné utkání. V 18. minutě měl dokonce Martin šanci vstřelit svou druhou branku z trestného střílení, ale Pechura byl proti.

Prostřední část přinesla stejný obrázek jako první třetina. Chomutov postupem času byl nebezpečnější a získával půdu pod nohama. Ve 27. minutě dostalo Znojmo přesilovou hru po vyloučení Holoveje. Druhá branka zápasu přišla až chvilku po polovině hracího času a radovalo se Znojmo, když Mašek zužitkoval výborný výhoz brankáře Pechury - 1:1! Odpověď Chomutova přišla za necelých pět minut, když Skuhrovec našel z rohu nikým nehlídaného Adama Martina, který znovu překonal Pechuru - 2:1! Znojmo reagovalo prakticky okamžitě. Po chybě hostujícího obránce se prosadil Novák a vyrovnal na 2:2. Ve 39. minutě dostal Chomutov výhodu druhého trestného střílení. Skuhrovec brankáře Pechuru už skoro vymíchal, ale ten vytáhl výborný zákrok svojí pravou rukou.

Na začátku třetí třetiny putoval sporně na trestnou Linc a Znojmo se poprvé v utkání dostalo do vedení, když Vavřinova střela propadla u tyče jinak výborně chytajícímu Frühbauerovi - 2:3! Chomutov potřeboval zabrat a k obratu znovu zavelela elitní formace. Šarša nastřelil míček na branku, kde se výborně zorientoval Michal Skuhrovec a vyrovnal - 3:3! Nejproduktivnější hráč Severočechů ještě neřekl v utkání poslední slovo! V čase 49:07 vstřelil kuriózní branku, když rozehrál z rohu a odrazil míček do branky od hlavy hostujícího obránce - 4:3! Klíčová branka pro Chomutov! Znojmo na konci tlačilo, ale obětavý výkon podpořený v posledních minutách bezchybným Frühbauerem přinesl Chomutovu velmi ceněné 3 body do prvoligové tabulky.