30.09.2023 | Redakce KS

Strašecí Chomutov nevystrašilo a odvezlo si 18 branek!

Na naše ženy čekalo v sobotu 30. září další domácí utkání proti týmu TJ Sokol Nové Strašecí. Ženy vstupovaly do zápasu oslabeny o tři klíčové hráčky. Na soupisce se tak objevilo několik nových tváří. Svoji premiéru si odbyly Štěpánka Gregorová a Aneta Suková.

Chomutov v zápase dominoval od prvního okamžiku. Ve 4. minutě prolomila bezbrankový stav Veronika Bímová - 1:0! Domácí hrozily každým střídáním! Na konci šesté minuty odpálila Hýsková domácí střelecký koncert a Chomutov vedl 2:0! Čas 8:43 a branka Fojtíkové po asistenci výborné Hýskové - 3:0! Uplynulo 21 vteřin a Natálie Königová vymetla povedenou ranou všechny pavučiny - 4:0! Ve 14. minutě se poprvé prosadily i hostující hráčky zásluhou Schumannové - 4:1. V 15. minutě se v přesilové hře prosadila Kleknerová a zadělala na drama - 4:2! Odpovědět mohla okamžitě Fojtíková, ale trefila pouze tyč! Klid na domácí hokejky dala v 17. minutě znovu Königová, která zvýšila na 5:2! V čase 17:33 jí napodobila Bímová, která vstřelila také svou druhou branku v zápase - 6:2! Do konce třetiny stojí za zmínku již jen vyloučení Kláry Armstarkové.

Chomutov vstupoval do prostřední části v oslabení, přesto se po 44 vteřinách radoval z další branky! Výborně hrající Hýsková připravila další branku pro Fojtíkovou - 7:2! Nela Fojtíková stále neměla dost a po výborné přihrávce od Šidlochové zkompletovala v čase 22:51 hattrick - 8:2! Po úvodní kanonádě se utkání uklidnilo a i přes trvalý tlak Severočešek už žádná branka do konce druhé třetiny nepadla!

Ve 45. minutě rozjásala slušně zaplněnou halu Natálie Königová, která se stala druhou hráčkou na straně domácích se vstřeleným hattrickem - 9:2! Ve 47. minutě byla na tribunách k vidění dokonce mexická vlna! V čase 49:24 se po nahrávce skvěle hrající Pilíkové prosadila znovu Königová - 10:2! Čtvrtá branka v utkání pro Natálii Königovou. V 51. minutě vedly domácí hráčky již 11:2! Vstřelené branky se dočkala i aktivní Pilíková! V čase 50:36 viděli fanoušci Florbalu Chomutov brankovou premiéru mladičké Štěpánky Gregorové - 12:2! Čas 51:29 a nejpovedenější úsek zápasu uzavírá svou brankou Michaela Voráčková - 13:2! V 53. minutě se z ojedinělého úkolů hostů prosadila Malíková a snížila na 3:13! Odpověď domácích přišla okamžitě. V čase 54:08 Liliana Šindelářová a zvýšila na 14:3! Domácí hráčky šlapaly až do poslední minut zápasu. V čase 56:25 vystřelila výborně hrající Voráčková a připsala si svoji druhou branku v zápasu - 15:3! V čase 57:16 s přehledem proměnila nájezd Pilíková a Chomutov hosty doslova drtil - 16:3! V 59. minutě rozjásala halu po sedmnácté Liliana Šindelářová - 17:3! Domácím hráčkám to stále nestačilo a na konečných 18:3 zvýšila střelou z poloviny hřiště Simona Mock.