31.01.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

START98 zmrazil Chomutov a odváží si důležité vítězství!

V úterý 31. ledna jsme od 19:00 hostili v důležitém zápase FAT PIPE Start 98. Jednalo se o klasické šestibodové utkání, kdy oba týmy před zápasem dělil v bojích o play off pouze jediný bod. Zajímavostí utkání bylo, že se proti sobě do branek postavili dva brankaři elitních extraligových celků - chomutovský Lukáš Kříž z Tatranu Střešovice a pražský Karel Hodík, který hájí svatyni superligového Chodova.

Utkání začalo opatrnou hrou, kdy byli na míčku mnohem více domácí. První obrovskou šanci zápasu měl Netrefa, který z blízkosti přestřelil. Na druhé straně zahrozil střelou z otočky Halej. Na straně Chomutova hrozila svojí aktivitou především mladá sparťanská lajna. V 11. minutě vyrazil bombu Kerzela efektivním skokem Kříž. Utkání nabíralo na obrátkách každou minutou! Čas plynul a stále se čekalo na první branku v zápase. V 19. minutě vytasil další skvělý zákrok Kříž! O pár vteřin později tygřím skokem chytil další obrovskou šanci hostů. První třetině kralovali oba brankaři, a skončila tak bez vstřelené branky.

Druhá třetina začala v notách té první, Kříž a jeho další výborný zákrok. Na druhé straně nabíjel Skuhrovec Mühlfaitovi, Hodík střelu vytěsnil nad svoji branku. V 6. minutě se v největší šanci zápasu objevil Andrášek, jeho brejk opět vychytal výborný Hodík. O minutu později rozjel hezkou akci Kellerman, Štěrba střílel vysoko nad. Chomutov měl nyní více ze hry a Hodík musel vytáhnout další výborný zákrok proti tutovce Jeníčka. Brankařská show pokračovala! 29. minuta a další zákrok Kříže z kategorie zázračných. Přesně v půlce utkání se skóre měnilo poprvé. Z bezprostřední blízkosti se nadvakrát prosadil Sedláček - 0:1! Vyrovnání mohlo přijít okamžitě, ale Bláha mířil v tutovce vedle. V následující minutě trefil Štěrba tyč a Hodík zlikvidoval i dorážku Lince! Na druhé straně se řítilo duo hráčů Startu na samotného Kříže, ten je dvěma zákroky vychytal! Ve 32. minutě už vedl Start o dvě branky. Zmatků u pravé tyčky domácích využil svým důrazem Fenik a poslal hosty do vedení o dvě branky - 0:2! Startu narostla křídla a ve hře Chomutova byla spousta nepřesností. Chomutov byl v 16. minutě v obrovském tlaku, Hodík byl však neprůstřelný! V posledních vteřinách vytáhl další skvělý zákrok Kříž a stav po dvou třetinách byl tak 0:2.

Chomutov vlétl do třetí třetiny s velkou aktivitou. Start měl úvodních pět minut značné problémy, akce domácích však postrádaly kýžený brankový efekt. Ve 46. minutě vyslal Kříž do brejku perfektním výhozem Martina, Hodík opět čaroval. Start měl také zajímavé momenty. V obrovské šanci se objevil Chaloupka, Kříž držel akcie Chomutova nadále celkem vysoko. V 51. minutě si aktivní Chomutov vynutil první přesilovou hru v zápase. Domácí dvě minuty mačkali Start a chvilku před koncem přesilové hry se konečně dočkali! Petr Linc to vzal na sebe a konečně odčaroval kouzlo Hodíka - 1:2! Radost Severočechů trvala jen 11 vteřin! Nedůslednosti domácích využil Netrefa a dal Startu znovu více klidu - 1:3! Na začátku 58. minuty si Chomutov vybral oddechový čas a začal hrát vabank v šesti mužích. Domácí tlačili, střely létaly na Hodíka ze všech stran. V čase 58:35 bylo definitivně rozhodnuto. Hodík dlouhým výhozem vyslal Dufka do brejku, ten trefil odkrytou klec Chomutova a zvýšil na 1:4! Poslední vteřiny už byli one man show jednoho muže! Karel Hodík likvidoval jednu střelu za druhou a radoval se se svým týmem z důležitého vítězství v boji o play off!