15.10.2023 | Redakce KS

Povedené domácí představení! Gullivers porážíme 8:2!

V neděli 15. října jsme na domácí palubovce přivítali Sokol Brno I EMKOCase Gullivers v boji o horní polovinu tabulky. Domácí Chomutov nastupoval do utkání s jasným cílem, vrátit se po dvou porážkách na vítěznou vlnu. Severočeši vstupovali do zápasu bez svého lídra Petra Lince.

Zápas začal ve velkém tempu. Hned první střela na branku přinesla změnu skóre. V čase 3:20 využil zaváhání domácí obrany Svoboda a prostřelil Vagela - 0:1! V desáté minutě už bylo skóre vyrovnané! Ofenzivní tahoun domácích Skuhrovec se objevil sám před Prokešem a parádním zakončením mu nedal šanci - 1:1! V čase 11:24 dostalo Brno výhodu přesilové hry po faulu Skuhrovce. Chomutov přesilovku výborně ubránil. V závěru třetiny střílel nebezpečně Fator. Chomutov v druhé polovině dominoval na balonku a držel Brno pod trvalým tlakem. Největší šance přišly až v posledních vteřinách. Na jedné straně zachránil tutovku hostů na poslední chvíli Holovej! Na druhé straně pálil se sirénou nebezpečně aktivní Skuhrovec.

Druhá třetina začala fantastickým zákrokem Adama Martina, který na poslední chvíli zastavil brejk hostů. V čase 22:24 se dočkal první přesilovky i Chomutov, když Matula zastavil pronikajícího Skuhrovce pouze za cenu faulu! Nejlepší hráč dosavadního průběhu zápasu Michal Skuhrovec faul na svoji osobu sám potrestal a z dorážky poslal Chomutov do vedení - 2:1! Ve 26. minutě vytáhl fantastický zákrok Vagel! V čase 25:58 se opět radovala zaplněná hala! Skuhrovec uvolnil Haleje a ten prostřelil Prokeše potřetí - 3:1! Brno se po inkasované brance začalo tlačit za snížením skóre a bylo nebezpečnějším týmem. Za Chomutov hrozila elitní formace každým střídáním! Další branka padla až v čase 38:52. Štěrba vystřelil a odraz od zadního mantinelu pohotově dorazil do branky Tomáš Novotný - 4:1! Závěr třetiny se povedl domácím skvěle! Michal Skuhrovec vyslal v posledních vteřinách lobem přes celé hřiště Ondřeje Šaršu a ten v čase 39:59 dotlačil míček do branky - 5:1!

DDQ Florbal Chomutov vstoupil do třetí části utkání hrou na balonku a kontroloval průběh zápasu. Ve 44. minutě dostali domácí další přesilovku, kterou i přes velký tlak nevyužili. V čase 47:19 přišla pro domácí malá komplikace, když povedenou ranou od tyče snížil na 2:5 Nechvátal! Chomutov zápas kontroloval a v čase 53:57 znovu udeřil. Štěrba našel volného Kellermanna a ten zvýšil na 6:2! V 58. minutě definitivně potvrdil výhru domácích Klement, který se trefil po přesném pasu od Duška - 7:2! Dvě vteřiny před koncem dal ještě poslední kosmetickou úpravu výsledku Tomáš Novotný - 8:2!