Oficiální web florbalového klubu Chomutov
30.05.2023 | Redakce

Posila do brankoviště! Do Chomutova přestupuje z Tatranu Martin Frühbauer

Posila do brankoviště! Do Chomutova přestupuje z Tatranu Martin Frühbauer
C H O M U T O V - Zatímco A tým mužů je už v plné přípravě na nadcházející ročník první ligy, pokračují trenéři Bocian a Michálek v jeho posilování. Aktuálně poslední posilou je zkušený pětadvacetiletý brankář Martin Frühbauer, kterého Chomutov získal na přestup z Tatranu Střešovice. Na severu Čech by měl podepsat víceletý kontrakt.

Pro věrné fanoušky není jméno Martina Frühbauera vůbec neznámé. Střešovický gólman se v Chomutově objevil na půlroční hostování na podzim 2021. Tehdy přišel na půlroční hostování, aby zacelil díru po dlouhodobě zraněném Janu Vlčkovi a vytvořil dvojici s mladým Honzou Štěpánkem. "Tehdy jsem ve Frýbovi poznal nejen výborného brankáře i skvělého člověka a florbalového profesionála se zodpovědným přístupem. Proto jsem moc rád, že posílí naše mužstvo a jsem přesvědčen, že do něj skvěle zapadne," komentuje příchod nového brankáře trenér Martin Bocian.

Martin Frühbauer je odchovancem klubu Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod, odkud v sedmnácti letech odešel do Prahy. Zde s výjimkou dvou sezón v barvách Chodova strávil celou svoji dosavadní kariéru v Tatranu Štřešovice. V loňské sezóně nenašel v nabitém tatranském brankovišti stálé místo a odešel na hostování do prvoligového Kladna. Nyní mění v rámci první ligy dres a přestupuje do Chomutova, kde by měl podepsat dvouletou smlouvu. Do týmové přípravy se připojí v příštím týdnu. "V loňské sezóně nám velmi pomohl střídavý start Lukáše Kříže, ale dlouhodobě musíme stavět na silném brankářském týmu z našich řad, proto jsme usilovali přestup. Věříme, že spojení Frýby s našimi mladými brankáři může fungovat a budeme se v sezóně moci opírat o jejich výkony," doplňuje Bocian.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři