06.09.2023 | Redakce KS

Po výhře nad Orkou s Respectem! V neděli přivítáme Hradec

Druhý víkend v září bude v Chomutově opět patřit florbalu. Po sobotním a nedělním utkání žen se i v rámci 2. kola představí náš "A" tým na domácí půdě! Soupeřem jim tentokrát bude druhý nováček v soutěži - FbC Respect Hradec Králové.

FbC Respect Hradec Králové - nováček 1. ligy má za sebou premiéru v druhé nejvyšší soutěži a zvládl ji znamenitě. V úvodním kole zavítal na palubovku Letky a odvezl si premiérové tři body do tabulky. Po výborném začátku se Hradec dostal do dvoubrankového náskoku, který se do konce úvodní části snížil o jednu branku. Druhá třetina skončila remízou 1:1 a před poslední dvacetiminutovkou, tak držel Hradec těsný jednobrankový náskok. Hosté ve třetí třetině utekli do vedení 5:2. Závěrečná desetiminutovka patřila Letce, Hradec ale vedení udržel a po výhře 5:4 se radoval ze zisku tří bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Vít Heger, který zvládl posbírat v prvním kole tři body za branku a dvě asistence. Respect má ve svém kádru i několik hráčů se zkušenostmi ze Superligy.

DDQ Florbal Chomutov - Severočeši zvládli po nepovedené loňské sezoně vstup do nového ročníku na výbornou. Po 40 minutách měl Chomutov sice více ze hry, ale prosadit se dokázal pouze dvakrát Petr Linc a Orka vedla 3:2. Poslední dějství už jednoznačně patřilo výborně hrajícímu Chomutovu. Produktivní duo Skuhrovec - Linc dokázalo v zápase posbírat 7 kanadských bodů. Další branky přidali Novotný, Martin, Kellermann a již zmíněný Michal Skuhrovec. V brance předvedl výborný výkon Martin Frühbauer.

Utkání začíná v neděli od 16:00 a Chomutov bude opět spoléhat na výbornou domácí diváckou kulisu! Věříme, že návštěva bude znovu atakovat hranici 300 diváků!