Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.02.2022 | Redakce KS, foto: Vladimír Kapuš

PREGAME: Ženy jdou do boje! Play off začíná!

PREGAME: Ženy jdou do boje! Play off začíná!
Ve stejný den jako „A“ týmu mužů, začínají boje v play off i našemu elitnímu týmu žen. V 1. kole se Chomutov poměří s týmem Banes Florbal Soběslav. Florbal Chomutov vstupuje do úvodního duelu v roli velkého favorita. Naše ženy zakončily základní část na velmi dobrém 7. místě (z celkově 16 účastníků), Soběslav obsadila 14. pozici. Jediný letošní vzájemný zápas dopadl v 11. kole doslova demolicí! Chomutovandy rozstřílely svého soupeře 19:1!

Banes Florbal Soběslav je klub sídlící v Jihočeském kraji. Ženy tak čeká ve víkendovém dvojzápase (doma - venku) daleká cesta na jih Čech. Tento klub byl založen v roce 2005 a v posledních letech je pravidelným soupeřem našich žen. V předchozí nedohrané sezoně se tyto týmy neutkaly, v předešlé sezoně jsme Soběslav dvakrát porazily po výsledcích 10:1 a 7:2. V sezoně 2018/19 se naopak dvakrát radovala Soběslav po výhrách 10:8 a 8:4.

Letos hrají v lepší formě ženy v bílo-červeno-černých dresech. Bodový rozdíl po základní části vyzněl jednoznačně ve prospěch Chomutova - 36 bodů ku 13. Ve všech dostupných statistikách po základní části jsou úspěšnější naše ženy, které vstoupí do osmifinále v roli velkého favorita. Ve zmíněném jediném vzájemném utkání Chomutov celý zápas drtivě dominoval, o tom svědčí i poměr střel: 68:23 pro domácí. Na největší výhře v sezoně se nejvíce bodově podílela se šesti body produktivní Simona Pilíková. Pět branek vstřelila Eliška Šidlochová! Hattrick si připsaly také Adriana Hýsková a Tereza Suková. Za zmínku stojí i pět kanadských bodů obránkyně Petry Malecké. Nutno podotknout, že Soběslav prokázala ke konci základní části velké zlepšení a dokázala uhrát zajímavé vyrovnané výsledky proti týmům ze špičky ligy.

Do play off vstupují naše ženy s pozitivní bilancí 12 výher a 10 proher. Favorit série je jasný, ale play off začíná od stavu 0:0! Dokážou naše ženy Soběslav dvakrát porazit a zajistí si klidný postup do osmifinále? To se dozvíme 26.2.2022 od 15:00 na domácí palubovce a následující den ve venkovní odvetě.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři