Oficiální web florbalového klubu Chomutov
03.01.2023 | Redakce KS

Nový kalendářní rok začnou naše ženy DERBY zápasem v Litvínově!

Nový kalendářní rok začnou naše ženy DERBY zápasem v Litvínově!
V sobotu 7.1. se po ligové přestávce přestavíme od 16:00 na půdě Bivojek z Litvínova. První vzájemné utkání skončilo naší výhrou 4:1, když se hattrickem blýskla Markéta Prontekerová. V zápase budeme útočit na naší jedenáctou ligovou výhru v řadě! Poslední prohra je již skoro čtvrt roku stará!

SK BIVOJKY LITVÍNOV vstoupily do této sezóny pod vedením nového trenéra Petra Šaláta. Aktuálně se nachází na 10. příčce v tabulce se ziskem 15 bodů. V posledních pěti zápasech si Litvínov připsal 3 vítězství a dvě porážky. Ofenzívu Bivojek táhne již tradičně Laura Vytrhlíková, která si ve 12 odehraných zápasech připsala 16 branek a 8 asistencí. Sekunduje jí Nela Havlínová s 15 body a se 13 body, v Chomutově dobře známá, Jitka Tóthová. Litvínov v letošní sezóně protočil na své soupisce již 26 hráček. V individuálních ani týmových statistikách se Bivojky nepohybují na vrcholu.

Florbal Chomutov se pokusí navázat na nejúspěšnější sérii výher ve své historii! Deset výher v 1. lize žen je jednoznačně nejlepším počinem od založení ženské složky klubu.
V individuálních statistikách vládne Adriana Hýsková! Jejích 34 získaných bodů je čtvrtou nejlepší bilancí v celé soutěži! 17 asistencí je dokonce třetím nejlepším výkonech ze všech hráček v lize. V týmovém bodování je na druhém místě Petra Malecká, třetí je mladičká Natálie Königová, která je se třemi přesilovkovými góly druhou nejúspěšnější hráčkou v početní výhodě v celé soutěži! Přesilovky jsou celkově chlouba Chomutova! 47,06% využití je v lize dominantní a bezkonkurenční! V brance poslední dobou předvádí výborné výkony Karolina Bačková a Lucie Brandejská.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři