Oficiální web florbalového klubu Chomutov
31.08.2021 | Redakce

Na hostování do konce roku přichází střešovický brankář Martin Frühbauer

Na hostování do konce roku přichází střešovický brankář Martin Frühbauer
C H O M U T O V - V chomutovské sestavě se nějaký čas neobjeví dlouholetá brankářská jednička Jan Vlček. Zkušený gólman, který je podepsán pod všemi dosavadními největšími úspěchy chomutovského florbalu, absolvuje v úvodu září plánovanou operaci, která si vyžádá pravděpodobně až několikaměsíční rekonvalescenci. Po dobu jeho absence vytvoří s Janem Štěpánkem brankářskou dvojici třiadvacetiletý Martin Frühbauer.

Martin Frühbauer je brankář s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Odchovanec Havlíčkova Brodu přišel již v dorosteneckém věku do střešovického Tatranu, kde prošel dalšími mládežnickými kategoriemi a poprvé nakoukl také do nejvyšší mužské soutěže. V letech 2017 - 2019 hájil barvy Chodova, aby se následně vrátil zpět do Střešovic. Do Chomutova přichází na hostování do konce kalendářního roku, aby pomohl dočasně zacelit mezeru při absenci gólmanské jedničky.

„O Honzově absenci víme již několik týdnů, proto jsme měli čas důkladně zvážit všechny varianty. Přestože tu máme několik mladých brankářů, ve kterých vidíme velký potenciál do budoucna, tak teď hledáme okamžitou a dočasnou náhradu za brankáře, který má stabilně vysokou důvěru našeho mužstva a se kterým se naši hráči cítí na hřišti jistě. Proto jsme se rozhodli posílit brankářskou dvojici áčka o gólmana se zkušenostmi ze Superligy. Jsem rád za dohodu s Tatranem a věřím, že bude prospěšná všem třem stranám," komentuje rozhodnutí svého realizačního týmu hlavní trenér Martin Bocian. „V září nás čeká ostrý nástup do první ligy a také kvalifikace juniorů o postup do extraligy. Proto chceme mít především v úvodu sezóny nejlepší juniory soustředěné ve své kategorii, aby se poprali o poprali o ambiciózní cíl. Zároveň potřebujeme alternativy pro případ jakýchkoliv případných zranění, které mohou přijít kdykoliv. Zkušenosti z předchozích let mi říkají, že je lépe být připraven," dodává

Trenér zároveň prozradil, že to nemusí být poslední doplnění kádru prvoligového týmu. „S posledním doplněním týmu jsem velmi spokojen, přesto nevylučuji, že ještě k nějakým příchodům dojde."

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři