21.01.2024 | Redakce KS

Muži vykradli Start98 a zajistili si minimálně předkolo PLAY OFF!

V neděli se DDQ Florbal Chomutov vydal na půdu Startu98 k zápasu 22. kola. V sestavě chyběl nejproduktivnější hráč Michal Skuhrovec, jeho místo zaujal po delší době hrající Daniel Kellermann. Severočeši chtěli přerušit dlouhou sérii neúspěchů ve vzájemných zápasech.

Chomutov vstoupil do utkání lépe a od prvních minut měl více ze hry. V 8. minutě utekl domácí Volf, ale Chabr ho vychytal. V čase 8:23 našel zpoza branky Linc odskakujícího Jakuba Holoveje a ten se trefil přesně ke vzdálenější tyči - 1:0. V 10. minutě byl vyloučen Netrefa, ale Chomutov přesilovku nevyužil. Ve 13. minutě mohl dostat DDQ Florbal Chomutov další přesilovku, ale hráči trest pro domácího hráče odvolali. Do konce první třetiny již žádná další branka nepadla.

Do druhé třetiny vstoupil opět lépe Chomutov a zásluhou gólové střely Lince se dostal do vedení 2:0! Za 35 vteřin snížil z nechytatelné pozice Chaloupka - 2:1! V následujících minutách dostali Severočeši další dvě přesilovky, ale nesehráli je vůbec ideálně. Trest tak přišel na druhé straně, když osamocený Bagin překonal Chabra - 2:2! Odpověď přišla ještě v téže minutě. Štěrba zkušeně pozdržel protiútok, posunul na Lince, který našel skórujícího Bernase - 3:2! Severočeši byli na hřišti lepším týmem, přesto svítilo po 40 minutách na světelné tabuli skóre 3:3, když se z dorážky prosadil Chaloupka.

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov oslaben o vyloučeného Martina, ale přesilové hry se oběma týmům hrubě nedařily. V čase 46:50 se po efektivní přihrávce Daniela Kellermanna prosadil Jan Fator a vrátil Chomutovu vedení - 4:3. V polovině třetiny putoval na trestnou Bezpalec, po něm i Bagin, ale hosté dlouhou přesilovku opět nevyužili. Start to zkoušel v posledních minutách bez brankáře, jeho závěrečnou snahu umocnilo vyloučení Haleje. Ale výborná obrana v čele se skvěle chytajícím brankářem Chabrem už vyrovnání nedovolila, a tak skóre uzavřel v čase 59:39 trefou do prázdné Jakub Štěrba - 5:3! Výhra zajistila Chomutovu účast minimálně v předkole PLAY OFF!