25.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Linc vystřelil výhru! Chomutov si veze domů vybojovaný matchball!

V sobotu 25. března cestoval DDQ Florbal Chomutov do Brna k pátému zápasu série proti TROOPERS. Vyrovnaný stav 2:2 naznačoval, že se po utkání bude radovat jeden tým z postupového matchballu! Druhý tým bude balancovat nad propastí sestupu! Chomutov neponechal nic náhodě a i v Brně se mohl spolehnout na neuvěřitelnou podporu svých fanoušků! Do Brna odcestovalo více jak 50 diváků a vytvořili hostům domácí atmosféru!

Utkání začalo před fantastickou diváckou kulisou opatrným florbalem z obou stran. Chomutov držel balonek na svých holích a udával tempo utkání. V 5. minutě přišla první obrovská šance! Linc a Halej se řítili sami na branku, jejich souhra bohužel první branku utkání nepřinesla. V 7. minutě pálil nebezpečně aktivní Linc. První střela na branku od domácích přišla až v 8. minutě, Chabr ránu Jedličky kryl! Chomutov měl více ze hry a po polovině třetiny vyzkoušel Barteka Holovej. V čase 15:46 se domácí dostali do vedení, Jedlička natáhl a trefil se přesně k tyči - 1:0!

Na začátku druhé třetiny se mohl Chomutov dočkat vyrovnání, ale Bartek perfektním skokem chytil míček na brankové čáře. Na druhé straně byl Trávníček sám před Chabrem, ten ho vychytal! V 5. minutě vyrobila obrana hostů obrovskou chybu, Chabr vytáhl parádní zákrok! Za pár vteřin poslal Chabr výhozem do brejku Jeníčka, ten nedal! V čase 25:52 už bylo vyrovnáno! Linc vystihl rozehrávku domácích, vyměnil si balonek se Štěrbou a propálil Barteka - 1:1! V čase 27:05 byl podražen Fator a Chomutov měl výhodu první přesilové hry. Největší šanci měl Štěrba, ale minul míček před prázdnou brankou. V polovině utkání střílel nebezpečně Šarša, skóre bylo dále vyrovnané. Ve 31. minutě vyrobil Chomutov další obrovskou hrubku a Chabr předvedl možná zákrok utkání! TROOPERS se dostali během tří minut do několika velkých šancí, ale Chabr ukazoval, že chytá ve výborné formě! Chomutov si koledoval a v čase 35:38 přišel trest, když se Budík prosadil po dorážce z bezprostřední blízkosti - 2:1! V 38. minutě přišla možnost na vyrovnání v podobě druhé přesilové hry. Přesilovka se nám nepodařila a po 40 minutách odcházeli do šaten spokojenější domácí!

Chomutov do třetí třetiny vstoupil aktivně a po 26. vteřinách se radoval Linc ze vstřelené branky, kterou rozhodčí bohužel neuznali. Ve 48. vteřině trefil Klement tyč! V čase 41:55 ukázal svojí genialitu Linc a vyrovnal! Postavil si míček na standartní situaci a rychlou rozehrávkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2! Martin chvíli poté střílel jen do Barteka! TROOPERS vůbec nezachytili tempo Chomutova a v čase 42:54 už vedeme! Linc nahrál na Haleje a jeho zakončení dorazil do prázdné branky Štěrba - 2:3! Ve 44. minutě zblokoval obrovskou příležitost domácích nejlepší hráč na hřišti - Linc! Koutného pak parádně vychytal Chabr. Ve 49. minutě běžel sám na branku Halej, kličkou překonal brankaře Barteka, ale netrefil opuštěnou branku! V 51. minutě zahrozili TROOPERS, ale Chabr chytal vážně skvěle! V čase 52:56 našel perfektně Halej volného Lince, který zkompletoval hattrick - 2:4! V 55. minutě byl faulován Linc a na Chomutov čekala třetí přesilovka. V posledních třech minutách sáhli domácí ke hře bez brankaře. Chomutov obětavě bránil a za zády měl neprůstřelného Chabra! V čase 59:45 bylo definitivně rozhodnuto, když na trestnou putoval Koutný! Chomutov tak získal klíčový třetí bod v sérii po pozorném výkonu do obrany, hattricku Petra Lince a se skvělým výkonem Matěje Chabra v brance.