18.12.2022 | redakce KS, foto: Jan Tůma

Konec roku bez bodů! Defenziva Plzně nad naše síly!

Dne 18.12.2022 jsme odehráli poslední zápas v kalendářním roce 2022 na palubovce FbC Plzeň. Jednalo se o souboj dvou sousedů v tabulce a vítězné družstvo se mohlo přiblížit top 6 v lize.

Utkání začalo nečekanou defenzivní podívanou, první střelu viděli diváci až po více jak dvou odehraných minutách. Ve 3. minutě měl Chomutov možnost první přesilové hry, která zůstala nevyužita. V 8. minutě rozezněl v první šanci tyč Andrášek, na druhé straně vytáhl fantastický zákrok Kříž. Chomutov byl v úvodních minutách více na balonku, Plzeň hrozila z nebezpečných brejků. První branka zápasu padla až v poslední minutě úvodní části, když se po střele Malého prosadil z dorážky Kuneš - 1:0!

Druhá třetina pokračovala v defenzivních notách. Ve 25. minutě nevyužil Chomutov přečíslení dva na jednoho a z protiútoku se z branky radoval domácí Zábran, na kterého zívala prázdná branky Kříže - 2:0. Na konci 28. minuty vedla Plzeň již o 3 branky! Plachý získal míček ve svém obraném rohu a po jeho úniku po mantinelu překonal Kříže na bližší tyč - 3:0! Na svojí první branku čekal Chomutov až do 37. minuty. Hosté aktivně napadali na polovině, míček získal Šarša a jeho akce skončila až v plzeňské brance - 3:1! Do konce druhé třetiny se již nic zajímavého nestalo a na straně Chomutova tak stále svítila pouze jednička v kolonce vstřelených branek.

Do třetí třetiny vstoupili hosté aktivněji a ve 44. minutě byli odměněni snižující brankou Kučery - 3:2. Plzeň si během pár vteřin vzala dvoubrankové vedení zpět. Zábran vystřelil z poloviny hřiště a propálil vše, co mu stálo v. cestě - 4:2! Ve 49. minutě dostal Chomutov po faulu na Jeníčka možnost trestného střílení. Mühlfait brankaře Bezděka backhandem nepřekonal. Za dvacet vteřin se Chomutov dočkal! Klement se dostal ke střele a propálil Bezděka - 4:3! Za minutu to bylo opět o dvě branky. Horažďovského přihrávku si nešťastně srazil Holovej do vlastní branky - 5:3! Chomutov se začal snažit za snížením a v 53. minutě trefil Linc břevno! Za dvě minuty dostal Chomutov po faulu na Petráně další možnost trestného střílení. Michal Skuhrovec svým jednoruč zakončením Bezděka ani tentokrát nepřekonal. Kontaktní branka přišla až v čase 58:59! Chomutov odvolal brankaře a Lincova střela od poloviny hřiště skončila až v brance - 5:4! Plzeň poslední minutu zvládla s přehledem a získala důležité 3 body.