Oficiální web florbalového klubu Chomutov
29.02.2024 | Redakce KS

Historie se opakuje! Muži jdou ve čtvrtfinále na Bulldogs!

Historie se opakuje! Muži jdou ve čtvrtfinále na Bulldogs!
Ve středu 28. února se konala v 1. lize mužů volba soupeřů pro čtvrtfinálové boje. Jednotlivé volby dopadly možná trošku nečekaně. Týmy z prvních míst tabulky volily delší cestování před kratší geografickou vzdáleností. Z prvního místa si Kanonýři Kladno zvolili za svého soupeře Gullivers, druhé Bulldogs Brno sáhlo po Chomutovu. Na Ústí čeká Znojmo a poslední dvojici tvoří Otrokovice a Hradec.

Bulldogs Brno svým výběrem zopakovali svou volbu ze sezóny 2021/2022 a znovu si za svého soupeře do čtvrtfinále zvolili DDQ Florbal Chomutov. Severočechy ve svém výběru upřednostnili i před Znojmem, které je blízkým rivalem.

Brno má ze zmiňovaného play off s Chomutovem příjemné vzpomínky, jelikož dokázalo zvítězit 3:0 na zápasy. Série nebyla tak jednoznačná, jak vypovídá její výsledné skóre. V prvním utkání podlehl Chomutov 4:9, když Brno rozhodlo ve třetí třetině. Následovala výhra Buldoků po obratu 4:3 a definitivní pečeť na výhru přišla v Chomutově po vítězství 6:3, které Buldoci potvrdili do prázdné branky.

Bulldogs Brno se v průběhu celé sezóny pohybovalo na prvních dvou místech 1. ligy mužů. V prvním vzájemném zápase vyhráli Buldoci v Chomutově vysoko 13:5. Odveta byla o poznání vyrovnanější, ale znovu přinesla 3 body Brnu za výhru 10:8. V obou zápasech viděli diváci dohromady neuvěřitelných 36 branek, což dělá průměr 18 přesných zásahů na zápas. Jen těžko naleznete v 1. lize mužů dvojici týmů, které ve vzájemných zápasech dokázaly nastřílet tolik branek. Historická vzájemná bilance zní jednoznačně pro Bulldogs. Z posledních 8 zápasů dokázalo exsuperligové Brno zvítězit ve všech utkáních. Zde možná hledejme hlavní příčinu výběru našeho čtvrtfinálového soupeře.

Brno táhne v produktivitě trio Lukáš Mráz, Lukáš Gregr a Adam Zukal. Tato trojice dokázala posbírat dohromady 112 kanadských bodů. Oporu nalezneme i v brance Brna, kde má nejlepší statistiky v lize Martin Koudelka, který nastoupil do většiny letošních zápasů v roli jedničky. Bulldogs Brno ovládlo tabulku výher (18) i statistiku počtu vstřelených branek (192).

Rozpis čtvrtfinálové série

Série začne na palubovce Brna ve SH SportPoint Brno v sobotu 2.3. a v neděli 3.3., vždy od 17:00. Následující týden se série přesune na palubovku Chomutova, kde se v sobotu odehraje třetí utkání, v neděli pak bude následovat případný čtvrtý souboj obou celků. Pokud série nebude ani po čtyřech zápasech rozhodnutá, odehraje se rozhodující zápas opět na půdě Brna v úterý 12.3..

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři