Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 19:00 | ONLINE | VIDEO
12.09.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Florbal Chomutov představuje program individuálního hráčského rozvoje!

Florbal Chomutov představuje program individuálního hráčského rozvoje!
C H O M U T O V - V souladu se svou dlouhodobou vizí hráčského rozvoje, která byla prezentována před prázdninami spouští klub Florbal Chomutov od září program systematické práce s talentovanou mládeží nesoucí název INDIVINDY. Co tato novinka přinese, pro koho je program určený nebo na co se mohou hráči těšit, Vám v rozhovoru přiblíží šéftrenér mládeže Petr Linc.
Proč jste se rozhodli vytvořit program pro práci s talentovanými hráči/hráčkami?
Chtěli jsme dát příležitost hráčům, kteří svou kvalitou a zejména přístupem k florbalu převyšují své spoluhráče. Dosud měli takoví hráči pouze možnost „povýšit“ do starší kategorie, nicméně my se chceme těmto hráčům věnovat individuálně, rozvíjet nejen jejich florbalové dovednosti, ale také prohlubovat jejich vášeň k florbalu či ke sportu obecně, posouvat jejich vědomosti v oblasti regenerace, prevence před zraněním a vytvořit jim prostředí pro samovzdělávání.

Pro koho je program určený?
INDIVINDY program je rozdělen do 4 tréninkových skupin podle věku a zaměření. (starší žáci 13-14let, dorost a junioři 15-18 let, brankáři a dívky 13-16 let). Každá tréninková skupina bude mít svého hlavního trenéra, který se tak bude moci věnovat naplno pouze své skupině a dohlížet tak na rozvoj svých svěřenců. Nejstarší skupinu povede Petr Pastor, mladší chlapce já, brankáře bude mít v péči Luboš Šrámek. Dívkám se bude věnovat Petra Malecká, která bude předávat zkušenosti z nejvyšších soutěží a reprezentace.

Kdo vymyslel název programu?
Název si nechal patentovat manažer klubu a zároveň hlavní trenér jedné z tréninkových skupin, Petr Pastor, jelikož v průběhu loňské sezony tak nazýval své individuální tréninky zaměřené především na střelbu, a že se vyplatily! Proto věřím, že individuální tréninky pod jeho vedením budou mít stejný nebo ještě lepší dopad na vybrané hráče.

Podle jakých kritérií jste hráče do programu nominovali?
Především bych chtěl říci, že se hráči nominovali sami svým přístupem, odhodláním, vůlí a také svou výkonností. My jsme jen udělali ten poslední krok a jmenovali jsme ty, kteří nás přesvědčili a ukázali, že mají vůli jít si za svým cílem.

Co si od tohoto kroku slibuješ?
Věřím, že tímto krokem zvedneme úroveň vybraných hráčů, kteří následně zvednou úroveň své kategorie a poté hráči v daných kategoriích zvednou sportovní úroveň celého klubu.

Co můžete hráčům v programu INDIVINDY nabídnout?
Nabízíme jim především příležitost. Příležitost posouvat své florbalové dovednosti, příležitost získávat cenné zkušenosti a vědomosti, které mohou v budoucnu zužitkovat či předávat v rámci své kategorie či svým mladším následovníkům, což je pro mne osobně velice důležité.

S kým budete v programu spolupracovat?
V programu budeme spolupracovat s naší atletickou trenérkou Vlastičkou Bartelsovou a zároveň máme domluvenou spolupráce s Bohemiafyzio v čele s Eliškou Vrátnou na bázi různých seminářů na vybraná témata především z oblasti fyzioterapie, ovšem nejsou od věci ani zajímavé semináře z hráčského prostředí, neboť Eliška byla dlouholetá opora florbalového národního týmu a nyní válí za Bohemku ženskou extraligu.

Na co se budete v práci s talenty především zaměřovat?
Především se budeme zaměřovat na rozvoj florbalových dovedností, nicméně z části budeme cílit i na rozvoj pohybových a kondičních schopností. Když pominu sportovní přípravu v hale, tak dále máme pro hráče připravené dílčí úkoly během celé sezony, abychom u nich rozvíjeli jiný, hlubší pohled na svou hru či na sport jako takový.

Jaké budou Vaše požadavky na hráče?
Po hráčích požadujeme 100% docházku na tréninky vlastní kategorie, plnění dílčích nadstavbových úkolů v průběhu celé sezony a zvládnutí školních povinností na odpovídající úrovni.

Tvá role v programu? Budeš se aktivně účastnit tréninkových jednotek?
Samozřejmě nemůžu a ani nechci koukat na rozvoj hráčů v našem klubu z povzdálí, a proto budu mít na starost tréninkovou skupinu 13-14 let, tedy konkrétně kategorii starších žáků, jejíž jsem i hlavní trenér. Díky tomu mám výborný přehled o přístupu jednotlivých hráčů v tréninku a jsem přesvědčen, že s hráči, kteří do programu vstoupili, bude skvělá spolupráce, neboť fungují ve své kategorii naprosto nadstandardně.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři